IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Základy 3D grafiky a tvorba enginu - Online kurz

Seriál tutoriálů vás provede programováním 3D grafiky a her v MonoGame. Od úplných začátků se dostaneme k naprogramování vlastního 3D enginu v C#.

11 lekcí

Co tě C# tutoriály naučí?

Budeš umět základní principy fungování 3D enginů a vlastní 3D engine naprogramovat. Kurz nabitý praktickými příklady ti otevře cestu do herního průmyslu, simulací pro strojírenství apod.

Tutoriál ti nejprve ukáže, jak vykreslovat trojúhelníky ve 3D. Proč zrovna trojúhelníky? Trojúhelník je základní útvar, ze kterého budeš tvořit všechny trojrozměrné modely. Před jejich tvorbou se však ještě naučíš nanášet textury a pracovat se souřadnicemi a maticemi ve 3D.

Po zvládnutí trojrozměrných modelů se již vrhneš na samotný herní engine, který se samozřejmě naučíš integrovat i do hry. Tento engine využiješ pro vytvoření několika nových komponent, jako je např. sprite, jednoduchý text a kamera.

Nakonec se opět vrátíš k modelům, které si implementuješ do svého enginu, a k trojúhelníkům s vertexy.

Online tutoriály C# .NET

Ukázkové hry

Blu-diště
Vydáno: 2013
 589x


 

Aktivity