IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Od nuly k tetrisu v MonoGame - Online kurz

Online kurz tutoriálů vás provede tvorbou 2D her v MonoGame od úplného začátku po sofistikovaný Tetris s herním menu, efekty a online skóretabulkou.

18 lekcí

Co tě C# tutoriály naučí?

Budeš umět tvořit jednoduché 2D hry pomocí C# .NET. Moderní kurz nabitý praktickými příklady ti dá solidní základy pro vstup do herního průmyslu i osvojí objektové programování v C#.

V C# tutoriálu si naprogramuješ obdobu populární hry Tetris zvanou Robotris.

Nejprve se seznámíš se základní strukturou projektu a s herní smyčkou. Pokračovat budeš nastavením velikosti okna a přidáváním různého obsahu od zvuku, fontů, spritů až po jejich vykreslování a psaní textu. Taktéž se naučíš přijímat vstupy z klávesnice a myši, což hned využiješ při programování kolize objektů.

Jelikož už budeš mít základy zvládnuté, tak se vrhneš na tvorbu samotné logiky hry pomocí herních komponent. Začneš kostkami, které jsou nedílnou součástí této hry, a samotnou hrací plochou. Tím získáš v podstatě funkční hru, avšak to nebude konec.

Doplníš si ještě bodovací systém, možnost pauzy a různé obrazovky. Budeš tak schopný vytvořit herní menu, stránku s autory hry a se skóre hráčů. Toto skóre se nakonec naučíš ukládat jak do souboru, tak i na webový server do databáze.

Prověřeno absolventy

Připraveno profesionály z oboru

Avatar
Kurz vytvořil David Hartinger. David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 15 let. Má rád Nirvanu, nemovitosti a svobodu podnikání.
David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Unicorn University

Online tutoriály C# .NET


 

Aktivity