Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Aircraft War

Jako elitní vojenský pilot jste poslán do "vzduchu" plnit úkoly, které povedou ke zneškodnění nepřátelských sil. V boji hráči pomůže jeho letoun, který půjde za určitých podmínek upgradovat. Hráče čekají mise typu zneškodnit nepřátelské letouny, přepravovat zásoby, bránit základnu, letět na pomoc ostatním letounům, ničit nepřátelské zásoby...

Více o hře

 • Z letounu půjdou střílet 2 typy munice: rychlá a těžká střela. Rychlá bude mít menší poškození na ostatních letounech, ale bude rychlejší a dostřelí dál. Těžká bude mít velké poškození, ale bude pomalejší a nedostřelí tak daleko, jako rychlá střela. Vlastnosti obou střel může hráč vylepšit v rámci upgradu.
 • Pokud bude hráčův letoun pod ostrou palbou, může využit bullet time a vyhnout se tak střelám nepřátel.
 • Hráč bude muset dávat pozor i na vítr. Pokud se dostane letoun do oblasti, kde bude foukat velký vítr, letadlo se tak stane na chvilku neovladatelné.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Až budu mít co ukázat, tak sem přidám pár screenshotů ze hry. Na hře pracuji sám a programuji to v C# .NET s využitím MonoGame frameworku. Uvidíme, jak vše dopadne :)

Finální update

 • Bohužel jsem nestihl vše, co jsem do hry plánoval.
 • Ve hře si můžete zahrát jednoduchý výcvik, který vás spíš seznámí s ovládáním a tak :) a nebo bitvu, kde na vás čekají nekonečné zástupy nepřátelských letounů a jde o to vydržet, co možná nejdéle ve vzduchu. Spíš je to takové demo. :)
 • Do archivu přidávám i zdrojové kódy. Akorát chybí dokumentace (nebyl čas :D)
 • Hru bych chtěl někdy v budoucnu kompletně dokončit (upgrade letadel, mise, skóre tabulka atd.).

Hodnocení porotců

Hra byla vytvořena do soutěže GeekWork 2014.

Programátorská soutěž GeekWork 2014
 • David Čápka (8 bodů): Hra vypadá velmi hezky, sladěná grafika, plynulé pohyby (vlastní engine je znát, tohle se v GM neudělá), dobře vybrané zvuky. Poměrně frustrující je, že není vidět kdy je nepřátelský letoun zasažen a hlavně že se po jeho zničení většinou hned objeví nový. Přijde mi to nějaké těžké a jako by se letouny jen náhodně generovaly. Chválím úvodní tutoriál.
 • nessandy (8,5 bodů): Létat s ledadlem a střílet po nepřátelích sice není úplně můj šálek kafe, ale dřív mě to bavilo, tak proč ne. Grafika se mi líbila, ale nepochopila jsem výběr způsobu ovládání (proč když chci letět nahoru, mám dát šipku doprava a když dolů, tak šipku doleva; když chci zrychlit, šipkku nahoru a zpomalení naopak?), takže jsem si nejdřív musela vyměnit klávesy tak, abych se mohla věnovat hře. Ani potom se moje výkony příliš nezlepšily. Tenhle typ her už skoro vůbec nehraju, ale stejně mi to přišlo na začátek asi obtížnější, než by mělo. Střílet by se třeba mohlo myší a nejenom před sebe, protože než letadlo nasměruju přesně proti nepříteli, tak se srazíme. Věřím, že když budu pilně trénovat, jako trénovali určitě tvůrci při psaní, tak to půjde, ale jestli by rádi, aby se jejich hra hrála, je třeba uživatele nalákat menší náročností (ne příliš, pak to zase nudí...:-)).
 • Honza Bittner (5 bodů): Grafika hry je poměrně dobrá, avšak ovladatelnost hry poněkud pokulhává. Menu špatně reaguje na změnu položky a ve hře blbne její rychlost – na různém zařízení různě rychlá – a špatné střílení – omezená vzdálenost - a pro zničení nepřítele se musí střílet na specifický bod, né na celé letadlo.
 • Daniel Vítek (5 bodů): Líbí se mi možnost regulovat rychlost letadla, občas se to docela hodí. Hra mi ale příjde pořád stejná, mohl jsi tam vymyslet třeba nějaké úkoly.

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2014.

 

Měla jsi s čímkoli problém? Stáhni si vzorovou aplikaci níže a porovnej ji se svým projektem, chybu tak snadno najdeš.

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 118x (38.82 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště C# .NET - XNA a MonoGame
Článek pro vás napsal Petr Gürth
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Autor pracuje jako full-stack developer. Rád objevuje nové technologie :)
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!