Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 50% výuky zdarma!
Sales week Easter - 50

Dominátor

Dominátor je tahová strategická hra zaměřená na dobývání území. Hrajete na jedné z map, které si můžete stáhnout z internetu. Momentálně jsou k dispozici 4 mapy, další budu průběžně přidávat.

Hra se také po startu automaticky zkusí získat veškeré možné aktualizace. V případě, že existuje novější verze, hra stáhne novou verzi a uloží ji do stejné složky, jako je uložená hra nyní, poté ji automaticky spustí.

Hra také podporuje generování náhodných map, generátor, ale občas se může stát, že mapa nebude splnitelná, tedy že se hráči k sobě nemůžou dostat. Na tomto problému pracuji.

Do hry jsem také naprogramoval jednoduchý počítač, který sám rekrutuje a útočí na buňky, přičemž prioritně útočí na hráče a rekrutuje vojáky do buněk vedle hráčů. V dalších updatech plánuji zvýšit jeho inteligenci.

Updaty

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

1.2.0

 • Přidán singleplayer
 • Upraveno povýherní menu
 • Buňka na mapě bude barevně odlišena v případě pevnosti, i města

1.2.3

 • Opraveny chyby v singleplayeru
 • Opraveno ukládání map v singleplayeru
 • Upraven generátor map -> teď generuje i prázdná políčka a pevnosti
 • Při updatu na novou verzi se zobrazí popis nové verze

1.2.4

 • Oprava fatálních chyb

1.2.5

 • Oprava chyb
 • Upraven kontroler buněk, který zjišťuje, jestli ještě můžete útočit
 • Drasticky zvýšena inteligence počítače

Ovládání

Na mapě: Napište číslo buňky pro zobrazení informačního políčka o buňce. V tom se zobrazí veškeré informace o buňce. V informačním menu se také zobrazí až 3 akce: možnost zaútočit, vylepšit buňku, nebo jít zpět do výběru buňky. Tyto akce jsou dostupné pouze za určitých okolností, například nemůžete vylepšit buňky, kterou nevlastníte. Také nemůžete zaútočit, dokud v buňce nemáte alespoň 2 vojáky.

Útok: Pokud chcete zaútočit na nějakou buňku, vyberte v přehledu mapy svoji buňku s alespoň 2 vojáky. Stiskněte U a napište ID buňky vedle vás. Nemůžete útočit diagonálně.

Rekrutování vojáků: Jestliže máte na konci kola nějaké peníze, otevře se vám přehled rekrutování. Tam se zobrazí váš počet peněz. Rekrutování končí po stisknutí libovolné klávesy (mimo čísla), nebo po vyčerpání všech peněz. Verbuje se tak, že napíšete číslo buňky, do které se doverbuje jeden voják, jestli je v buňce místo. Pokud před číslo buňky napíšete - (minus), doverbují se do buňky všichni vojáci, na které máte peníze a kteří se do buňky vejde (např. -16, -0, -34, ...)

Automatické aktualizace: Po start hry se spustí kód, který vyhledá nejnovější aktualizace. Jestli je najde, zobrazí vám (od verze 1.2.3) popis verze a zeptá se vás, jestli chcete verzi stáhnout. Nová verze se po stažení uloží do stejné složky, jako je hra. Hra se po stažení vypne a automaticky nastartuje novou verzi.

Stahování map: Po prvním stažení hry ještě nemáte na výběr žádné mapy, takže si je buďto musíte stáhnout, nebo si nechat vygenerovat náhodnou mapu. Mapu stáhnete tak, že v hlavním menu vyberete možnost Stáhnout nové mapy a napíšete číslo mapy, kterou chcete stáhnout. Mapa se stáhne a vy můžete okamžitě začít hrát. (Pozn: v menu "Stáhnout nové mapy" se zobrazují pouze ty mapy, které ještě nemáte stažené)

Budu rád za všechny komentáře a hodnocení. Jestli máte nějaké připomínky nebo nápady, napište je sem, nebo mi je hoďte do PM.


Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2016.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 353x (179 kB)

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště C# .NET - Objektově orientované programování
Článek pro vás napsal Petr Šťastný
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor se věnuje především Rustu a Haskellu, a navíc zbožňuje linux, i když původně začínal na C#.
Aktivity (6)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!