MS Office week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

The Story

Instalace: UPOZORNĚNÍ: HRA K INSTALACI VYŽADUJE MIN. 50 MB MÍSTA A INTERNETOVÉ PŘIPOJENÍ!

Po stažení hry z této stránky rozbalte ZIP a spusťte launcher. Dole v DROP DOWN menu klikněte na instalovat a akce. Poté již stačí hru spustit.

Manuál: V launcher můžete z DropDown menu stisknou manuál a akce pro přečtení manuálu.

DOWNLOAD:

Zde si stačí vybrat verzi kterou potřebujete.

Jednotlivé položky (direct link):

Verze hry pro nahrání na vaše webové stránky:

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Několik rad do začátku: Šetřete, peněz není moc, pozor na Batmana. A hlavně pokud vám to opravdu nejde zkuste jim prostě utéct!

O hře:

Hra je klasickou 2D akční 32/16 BIT adventurou. U hry jsem bohužel některé prvky nestihl doplnit takže chybí podstatná část příběhu a několik zbraní. Později pomocí aktualizací přibyde 2D UGDS lightning (dynamický systém světel), dokončené příběhu, zbraně A SNAD I LEVEL EDITOR.

O mně

Jsem 15ti letý student Zš na Balabence. V budoucnu bych chtěl pokračovat na SSŠVT na Proseku. Doufám, že umístění v této soutěži by se mi mohla zvýšit šance pro přijetí na tuto školu.

V Unity programuji již téměř 3 roky. Předtím jsem se věnoval především tvorbě webových stránek. Jakékoli nápady, návrhy, tipy, triky atd. atd. velice rád uvítám. Pokud byste měli zájem o spolupráci pište na mail pospile@gmail.com. Pokud máte zájem se dozvědět něco více o Unity zamiřte na můj tutoriál jenž vás provede začátky s Unity3D zde: Unity3D-START

O UGDS:

UGDS == Ultimate Game Dev System UGDS je mnou naprogramovaný PLUG-IN který doplňuje věci které v Unity chybí. Popřípadě je upravuje aby lépe fungovali, vypadali.

Team:

  1. Pospile - Kod, Sprity, Hudba, Animace, Efekty, Design......
  2. Rokamiš - Testing

Co je již hotovo? Ovládání, systém dialogů, většina Spritů a textur, UGDS plug-in.

Vývoj hry

Hra je vyvíjena od května 2013 (S množstvím pauz). Nápad vznikl na WC (beze srandy jinde mě dobrý nápad nikdy nenapadne :D) zhruba před třemi měsíci. Postupně z toho začali vznikat papíry až jsem se dostal k V tuto chvíli jakž takž hra funguje. Pokud jste našli BUG prosím napiště mi do SZ.

Hodnocení poroty

Zirko (10 bodů) - Další fantastické dílo! První co vás nadchne je grafika v takovém retro kabátku. Nádhera! Promyšlená hra s herními prvky, mnoho typů nepřátel, příjemné ovládání. Příjemná doprovodná hudba, která ještě ke všemu není všude stejná. To považuju také za velké pllus. Chyby jsem žádné nenašel, až na jednu věc. Za chybu se to považovat nedá, ale strašně mi občas vadilo, že pomocí klávesy Escape vypnu celou hru. Za mě velmi povedené dílo.

Vodáček (8 bodů) - Pěkně vypadající, ale neobjevil jsem ani náznaku co se má ve hře dělat, co je úkolem.
nápad: 6 kdepak je příběh?
engine: 8 zdá se že unity
hratelnost: 3 můžu chodit, můžu zabíjet slimejše, na nic víc sem nepřišel
ovládání: 10
vzhled: 10
zvuky: 10

sdraco (9 bodů) - Hra na první pohled vypadá naprosto profesionálně. Se vším se dalo komunikovat, pochvaloval jsem si grafiku, příběh, paráda. Nevěřil jsem, že to je v Unity, ve kterém se dělají především 3D hry. Postupem času se však objevuje i méně profesionální grafika (asi dočasná, kterou se už nestihlo nahradit), vystrašila mě hlavně ta palma :) Co se týče soubojů a AI, tak je to parádní, kouzla, meč, vychutnával jsem si, jak se šípy zarážejí do nepřátel, každý nepřítel se chová jinak, na každého se hodí jiná zbraň. Nenašel jsem ve hře jediný bug, takže je naprogramovaná vcelku dobře, jen nevím, kolik toho dělá samotné Unity. Nepřátelé, ktreré jsem zabil, se v lokaci po příchodu zjeví znovu, to je docela demotivující. Hra je také dost krátká, hodily by se nějaké questy, které by ji prodloužily, aby nešla jen tak projít.

Míša (7 bodů) - Příjemná hra s jednoduchým ovládáním, pěknou hudbou a krásnou grafikou, kterou ale nějak kazí pár domalovaných stromů. To, že je hra krátká mi vůbec nevadí, ale něco tomu prostě chybí.


Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2013.

 

Stáhnout

Staženo 356x (449.02 kB)

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště C# .NET - Objektově orientované programování
Článek pro vás napsal Vojtěch Pospíchal
Avatar
Jak se ti líbí článek?
2 hlasů
Autor se už přes velmi dlouho věnuje programování v jazyce C#, Java a Javascript.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Vojtěch Pospíchal:1.10.2013 15:08

Ahoj, díky za hodnocení vážně si ho vážím.
To: Petr Nymsa : Díky za kladnou kritiku, k tomu escapu: Původně tam bylo ingame menu, ale bylo tak otřesné že jsem ho radši odstranil.
To: vodacek Díky za kritiku, s tím že nebylo jasné co se má dělat to byl záměr. Co se příběhu týče, měl se začít rozvíjet až po zabití bosse, ale jaksi jsem to již nestihl.
To: David Čápka Díky za kritiku, je to sice napsané v Unity, ale jak jsem psal v článku, tak už dlouho pracuji na Plug-Inu pro Unity, který umožní snažší tvorbu 2D. Side guesty tam měli být, ale ve chvíli kdy začal docházet čas, byli vyřazeny - bohužel.
To: x Něco tomu chybí? Guesty? Hratelnost? Co se týká palem, vznikali opravdu narychlo jen proto, že nám přišlo, že většina lokací je příliš prázdných.
Všem tedy ještě jednou děkuji za kritiku a jsem rád že jsem se této soutěže zúčastnil.

 
Odpovědět
1.10.2013 15:08
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Vojtěch Pospíchal
David Čápka:1.10.2013 15:15

Já jsem pořád nemohl najít tu druhou díru u palem, potom jsem na ní narazil a dohrál to :D

Odpovědět
1.10.2013 15:15
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Vojtěch Pospíchal:1.10.2013 15:29

:D Můj tester měl ze začátku taky dost problémů s orientací :/. Na Level Designu bych měl možná zapracovat. Teď se ale konečně když mám čas vrhnu na ty tutoriály. Ach ta moje lenost!

 
Odpovědět
1.10.2013 15:29
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
FiftypiSoftware:6.10.2013 12:47

Ahoj, je mi 16 a programuji též 3 roky v C#. Zkouším to v C++, C, Javě ( i pro Androidy), ale hry s GUI jsem ještě neudělal. Dělám hry textové, ale ne v konzoli. Pokud budeš chtít nějakou aplikaci či hru, dej vědět a pokud ji budu mít, rád ji sem umístím :)

 
Odpovědět
6.10.2013 12:47
Avatar
martinhesko8
Člen
Avatar
martinhesko8:9.10.2013 9:57

Hra sa mi veľmi páči,a určite máš kopu talentu. Práve začínam z C# a mám skúsenosti s HTML/CSS a jQuery. Aké zdroje by si mi odporučil alebo aké si používal na naučenie sa C#? :)

Editováno 9.10.2013 9:57
 
Odpovědět
9.10.2013 9:57
Avatar
Odpovídá na martinhesko8
Vojtěch Pospíchal:9.10.2013 14:17

Ahoj, díky za kladný komentář, velice jsi mě potěšil :D.
Jaké jsem použil zdroje? No především jsem vše dělal vždycky metodou pokus omyl. Buď to vyjde nebo ne, ale občas z toho vylezlo něco lepšího, než jsem čekal. S tím co jsem si opravdu nevěděl rady, pomohl strejda Google a několik známých.

 
Odpovědět
9.10.2013 14:17
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.