Java týden Java týden
Aprílový black friday tě nenechá v klidu! Až 80 % prémiového obsahu zdarma. Více informací
Pouze tento týden slevy až 80 % na programování v Javě

Konzolový Minesweeper v C# .NET

C# .NET Objektově orientované programování Zdrojákoviště Konzolový Minesweeper v C# .NET

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Konzolový Minesweeper v C# .NET je logická hra, v níž je cílem odkrýt všechna prázdná políčka a přitom neodkrýt minu. Po odhalení prázdných políček se objeví číselná nápověda, jež poukazuje na počet políček s minou, která se nachází kolem odkrytého políčka. Nenachází-li se kolem políčka žádná mina, odhalí i okolní pole.

Zdrojový kód může být zájemcům užitečný zejména jako ukázka rekurzivního volání metod, které je využito při odkrývání prázdných políček, které neobsahují kolem sebe žádné miny. Další zajímavostí je využití statických metod, které zde bylo hojně využíváno pro vykreslování "základních" grafických prvků. Tím se mi podařilo z větší části separovat prezentační složku od logické (v samotných třídách se pouze tyto základní procedury poskládaly do jednotlivých GUI"). S tím částečně slouží i základní práce s řetězci, která zde byla využita pro docílení automatického zalomení dlouhých textů a centrace jednořádkových textů.

Jelikož se jedná o studentský projekt, ocením jakékoliv připomínky či náměty na vylepšení.


Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2017.

 

Stáhnout

Staženo 71x (43.63 kB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

 

Hru pro vás napsal Jiří Smolík
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor je studentem oboru Systémový administrátor IT na VOŠ Plzeň, aktivněji se věnuje převážně programování v C#.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!