Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

RPG Test - Nedokončená hra v C# .NET

C# .NET Objektově orientované programování Zdrojákoviště RPG Test - Nedokončená hra v C# .NET

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Původním záměrem bylo vytvořit roguelike RPG, ve kterém bylo úkolem hráče najít po světě rozeseté přístupové karty do bunkru a přitom nebýt zabit či nezemřít hlady. Vývoj na hře jsem nakonec ukončil, neboť mě práce na projektu přestala naplňovat, nemluvě o mnoha začátečnických kiksech, kterých jsem se dopustil a které jsem pak už neměl chuť opravovat. Avšak byla by škoda, kdyby byl kód úplně zlikvidován.

Za nejzajímavější "vychytávku" osobně považuji skrolování herní mapy, díky čemuž mohu vytvářet světy, které přesahují rozměry konzole(zdrojový kód vytváří standartně herní svět o rozloze 200*200 políček). Užitečné může být pro zájemce i řešení inventáře, které, byť není ideální, ukazuje použití ArrayListu a přetypování. Zdrojový kód toho samozřejmě ukazuje více a může posloužit i těm, kteří chtějí vidět např. ukázku tvorby postavy, práci s 2D poli, pokročilejší konzolovou grafiku ad.


Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2017.

 

Stáhnout

Staženo 64x (119.61 kB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

 

Hru pro vás napsal Jiří Smolík
Avatar
Jak se ti líbí článek?
2 hlasů
Autor je studentem oboru Systémový administrátor IT na VOŠ Plzeň, aktivněji se věnuje převážně programování v C#.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!