Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

AVL strom v C#

C# .NET Pro pokročilé AVL strom v C#

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

AVL strom je napsán v jazyce C# jako třída AVL. Což umožňuje pracovat s ním jako s objektem. Je implementován s hlavou. Důvodem je fakt, že se jedná o objekt od nějž musíme vytvořit instanci. Jinak by nebylo možné používat jeho metody a to především na samém začátku Insert(). Ovšem vytvoření instance zároveň vytvoří i první vrchol, což nebylo požadováno. Tedy volání:
AVL mujStrom = new AVl(); rovnou vytvoří vrchol 0 (automaticky dosazená nula za nedefinovanou hodnotu) jako bychom napsali i příkaz: mujStrom.Inser­t(mujStrom, 0); Tento nechtěný první vrchol je tedy automaticky přeskočen metodami tvořícími rozhraní objektu. Tyto metody mají ještě jeden význam. Uživateli stačí zadat dva parametry, a to strom a hodnotu. Rekurzivně volané metody si ale potřebují předávat další pracovní parametry, například informaci o změně délky stromu.

Hodnoty zadávejte všechny do vstupního pole oddělené mezerou.


Galerie

Program byl vytvořen v roce 2012.

 

Stáhnout

Staženo 317x (52.16 kB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

 

Program pro vás napsal Michael Baitler
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Miniatura
Všechny články v sekci
C# - Pro pokročilé
Miniatura
Následující článek
Regulární výrazy v C# .NET
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!