Návrh SW Návrh SW
Spouštíme individuální výuku programování! Zaváděcí slevy 799 Kč 499 Kč/60 minut se zkušeným lektorem! Výuka osobně Praha a okolí nebo po Skype celá ČR. O termíny a slevu si pište na [email protected].
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Benchmark disku

C# .NET Práce se soubory Zdrojákoviště Benchmark disku

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

DiskBenchmark otestuje rýchlosť čítania a zápisu na nami zvolené zariadenie. Program umožňuje nastaviť počet pokusov pre zvýšenie presnosti.

Zdrojový kód

Testovacia logika je v triede DiskTester, oddelená od GUI. Testovanie disku prebieha samozrejme na pozadí cez BackgroundWorker, aby okno programu zostalo responzívne. Problém pri práci s IO je ten, že štandardne sa využívajú systémové vyrovnávajúce pamäte. Na vypnutie bufferovania a cachovania slúži príznak

const FileOptions FileFlagNoBuffering = (FileOptions) 0x20000000;

ktorý sa potom využíva pri otváraní súboru

using (FileStream fs = new FileStream(path, FileMode.OpenOrCreate,
    FileAccess.Write, FileShare.None, 8, FileFlagNoBuffering))
{
    sw.Start(); // Stopwatch
    fs.Write(values, 0, Size);
    sw.Stop();
}

Výsledok merania program vráti delegát TestCompleted­Delegate(float read, float write), ktorý vráti priemerný počet milisekúnd stráveným čítaním a zápisom. Relatívny progres je reportovaný prostredníctvom IProgress<float>, ktorý priamo mení hodnotu ProgressBar-u.


Galerie

Program byl vytvořen v roce 2015.

 

Stáhnout

Staženo 60x (22.89 kB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

 

Program pro vás napsal spixy16
Avatar
Jak se ti líbí článek?
7 hlasů
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!