Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
PHP týden

Asteroidz3D

Klasická arkádová hra Asteroids s přidanou dimenzí, retro-future stylu, synthwave soundtrackem, vylepšováním lodí a spoustou vesmírných soubojů.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Hra vzniká v enginu Unity3D a scriptována pomocí C#. Modely vznikají v Blenderu.

S Unity a C# dělám už skoro dva roky, s Blenderem o dva roky více.

Pew pew ! %P :D

Hodnocení porotců

Aplikace byla vytvořena do soutěže ITnetwork summer 2017

Programátorská soutěž ITnetwork summer 2017
  • David Čápka (8.5 bodů) - Některé části hry vypadají opravdu profesionálně, některé mají zbytečné nedostatky. Např. menu vypadá opravdu parádně, pak člověk otevře instrukce a ten text na pozadí nelze pořádně přečíst. Přitom by stačilo vykreslit pod něj průhledný obdélník. Grafika našlapaná, až mi spadla čelist, po tom, co jsem se začal hýbat, mi ale přišlo, že jsem opravdu pomalý, dojít k pultíkům na stanici mi připadalo frustrující. Pultíky jsou dobrý nápad, ale proč neměly na sobě nějakou texturu, co abych je mohl rozeznat? Displeje perfektní, za letu se přes obrazovku zobrazila nápověda, to je plus, ale nezmizela a nepřišel jsem na to jak jí zavřít. Samotný boj je na efekt pěkný, nízká sensitivita myši ho ale dělala frustrující, otáčelo se vážně špatně. U souboje bych očekával nějakou akční hudbu. Moc pěkná hra, když opravíš banální nedostatky, půjde si jí i pořádně užít.
  • Lucie Hartingerová (8 bodů) - 3D grafika vypadá působivě a hra má zvuky! Líbily se mi instrukce a přehledy během hry. Rakety mají i možnost rozšíření/přiz­působení. Ovládání a reakce letící vesmírné lodi mi ale přišly komplikovanější a pomalejší. Trochu mi to (asi celkovým tvarem vesmírné stanice a lodí) připomnělo hru Ratchet and Clank :-)
  • Tomáš Bitter (7 bodů) -Rozmanité vlastnosti modulů. Dobrá možnost přesměrování energie. Když jsem hru poprvé spustil, tak jsem uviděl dost obsáhlý návod. Z hlediska designu je lepší informovat hráče v průběhu hraní, co má dělat a co jak funguje, ale chápu, že by si to vyžádalo více času na implementaci. Úpravy modulu jsou řešené zajímavě - ten princip, že chodím osobně po palubě a přecházím mezi stanicemi, kde mohu upravovat různé věci (zpočátku jsem byl ovšem zmaten). Bohužel se mi nepodařilo nijak vylepšit modul, i když jsem měl dost kreditů.

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2017.

 

Měla jsi s čímkoli problém? Stáhni si vzorovou aplikaci níže a porovnej ji se svým projektem, chybu tak snadno najdeš.

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 33x (177.85 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště Unity - 3D hry
Článek pro vás napsal Vojtěch Divoký
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Aktivity (6)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!