Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

ReCode - Prototyp didaktické hry

Ukázka, jak by mohla vypadat didaktická hra na informatiku na SŠ. Uživatel zapne, chodí dokola, stiskne nějaký čudlík a občas upraví kus kódu. Podstatné na tom je, že hra mu ten kód za běhu zkompiluje, spustí a v případě úspěchu i v herním světě něco udělá.

Zdrojákoviště Unity - 3D hry

Kolik tam toho je?

Jeden level, který se dá asi 3x projít, pokaždé s programovacími úkoly jiné obtížnosti. Na více contentu nemám čas, ani skill k vytvoření cool vlastních assetov. Je to proof of concept demo, deal with it.

Kdy si to udělal?

Pár let dozadu na střední jako část SOČky plus materiál na den otevřených dveří, trvalo to asi 2 měsíce po pár hodinách denně.

Chystáš se ještě něco přidat?

Pokud bych byl věštec, tak si účtuji dvě eura za minutu a s radostí ti odpovím. Bohužel nejsem a nevím. Velkou chuť do toho ale nemám, raději se budu věnovat práci, odpočinku po práci, spánku, učení se nových věcí relevantních pro práci nebo čemukoli jinému, z čehož mi mohou rychle kápnout peníze.

Je tam celý a relativně funkční level, dělat další / další by nooba jak jsem já stálo spoustu času, který nemám.

Hra se mi neskutečně líbí / hru nenávidím / našel jsem bug. Dostanu keksík?

Pouze pokud submitneš něco smysluplného přes feedback formulář. Čti readme, od toho tam je.

Nejedná se o veřejný příslib. Keksík za odeslání zpětné vazby není právně vymahatelný.

Mohu věci z tvého projektu použít pro své účely?

Short answer: Ne.

Long answer: Většina použitých assetů není moje a nedokážu z hlavy vytáhnout, jaká licence se na co vztahuje. V každém případě by si práva na jejich použití měl legálně získat nějak sám. Co se kódu týká, pokud budeš kopírovat větší kusy, alespoň někde viditelně uveď mé jméno. Pokud to děláš kvůli bakalářce nebo do práce, tak mi rovnou napiš a možná s něčím pomůžu i sám (pokud je to komerční, tak za prachy ofc).

Tvůj kód je garbage i Ramešvára z Indie by to udělal lépe.

I mě těšilo, see you never.

Si v týmu s někým jiným, s kým se dá komunikovat normálně?

Short answer: Ne.

Long answer: Také ne.

Opráski?

Máš je mít:

Zdrojákoviště Unity - 3D hry
Zdrojákoviště Unity - 3D hry
Zdrojákoviště Unity - 3D hry
Zdrojákoviště Unity - 3D hry
Zdrojákoviště Unity - 3D hry
A že si to ty, tak tady máš i starodávné video (součást prezentace dané SOČ):

Soutěž

Projekt byl vytvořen do programátorské soutěže ITnetwork summer 2019.

Vyjádření poroty

Porotce Bodů Hodnocení
Zdrojákoviště Unity - 3D hry
David Jančík
10 Líbí se mi nápad, že si hráč přeprogramovává hru, kterou zrovna hraje, alá hacker. Hra má dobře nastavené tempo a hráče od začátku učí na jednoduchých kódech. Na konci ale laťka obtížnosti poskočila až moc nahoru a byla spíše pro zběhlé v Unity. Je škoda, že byla jen jedna mapa, ale plus za to, že se kódy vždycky měnily. Ve hře by bylo fajn mít nějaký příběh, jako že se v ní něco děje. Některé věci, které by mohly fungovat, tak nefungovaly (např. nastavení LoggedIn = true) by mohlo vyhodit tu výjimku Hack detected, ale zapříčinilo chybu. Líbilo by se mi, kdyby byly herní možnosti širší a neomezené jen daným kódem, např. abych si mohl jen tak změnit barvu zbraně. Člověk by pak měl pocit, že si může dělat co chce místo té předdefinované možnosti. Po zvládnutí úkolu by byl fajn nějaký signál, že se to povedlo, třeba u drona je na dlouho zjistit, zda se hack povedl. U pistolky jsem nepochopil, proč střílení ubírá životy a k čemu ve hře vlastně byla. Co se týká editoru, mohl by zvýrazňovat syntaxi a umět klávesy jako Home a pod. Hra mi přišla jako "topovka" a dohrál jsem ji až do konce.
Zdrojákoviště Unity - 3D hry
Michal Čápka
9 Hra je pěkně graficky zpracovaná do sci-fi prostředí. Spojení 3D grafiky a logických úkolů v interaktivním prostoru mám osobně moc rád. Chválím hudbu a propracované detaily. Škoda jen té jedné mapy, hra má určitě mnohem větší potenciál.
Zdrojákoviště Unity - 3D hry
David Čápka
9 Atmosférou je tento kousek podobný Portal, avšak místo pistole na portály má hlavní protagonista schopnost hackovat přímo hru samotnou a tak se v prostředí dostávat do dalších lokací. Nápad i provedení mi přijdou pokrokové, prostředí tak nějak ladí s myšlenkou hry a napětí při hackování příjemně podkresluje atmosferická hudba. Úlohy mi přišly ke konci až moc postavené na znalosti Unity, chápu, že je třeba používat logicky Unity objekty, ale určitě by to šlo i nějak přímočařeji. V editoru by to chtělo alespoň nějaké jednoduché zvýrazňování syntaxe založené na regulárních výrazech (řetězec, číslo, klíčové slovo). Dal bych desítku, ale jelikož to je již starší projekt, jak píšeš, mohl jsi to ještě trochu dodělat :)

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2019.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 29x (360.91 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště Unity - 3D hry
Článek pro vás napsal Martin Petrovaj
Avatar
Uživatelské hodnocení:
3 hlasů
Autor je lenivý vymýšľať nejaký slušný podpis. Venuje sa ale prevažne C#.
Aktivity