Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Mining clicker tycoon

Tuto hru bych nazval, asi cookie clicker na steroidech, ve kterém nestačí jen zběsile klikat, ale měl by vás naučit zjednodušené základy finanční gramotnosti. Jedná se o desktopovou hru naprogramovanou v jazyce C# .NET pomocí Visual Studia. Hru programuji už asi dva roky a původně to měl být malý projekt na naučení se základů csharpu. Dopadlo to tak, že pokud chcete vydělat alespoň nějaké peníze, měli byste hodně rychle vytáhnout kalkulačku a začít počítat, jelikož zde najdete zjednodušenou akciovou burzu, pohyblivý trh se surovinami (železo, platina, zlato) a můžete si ve hře také půjčit peníze (samozřejmě s úroky, protože nic není zadarmo).

Spolupracovníci

Spolupracovníky jsem hledal, ale nikdo se nechtěl do projektu zapojit, a tak jsem grafiku, hudbu i programovací část vytvořil sám.

Edit

Instalační soubor ke stažení zde: Mining Clicker Tycoon (V případě nefunkčnosti použijte archiv pod článkem)

V příloze je pouze kód demo verze.

Soutěž

Projekt byl vytvořen do programátorské soutěže ITnetwork summer 2019.

Vyjádření poroty

Porotce Bodů Hodnocení
Zdrojákoviště C# .NET - Okenní aplikace Windows Forms
David Jančík
7 Tyto klasické klikačky nutí stále hrát a klikat, dokud u nich člověk neumře na následky vyčerpání a hladu, a tato hra není výjimkou. Málem jsme se uklikali ke stovkám milionů. Líbí se mi, že jsi to nenechal jako klasickou kopii klikerů, ale že jsi zakomponoval trh s měnící se cenou, půjčování peněz od banky, achievement, nehody v dolech, za které se muselo platit. Na druhou stranu se i přes komplexnost hry dostaneme poměrně rychle do okamžiku, kdy je vše splněno (achievementy se dají splnit během 15 minut) a potom se člověk již jen oddává závislosti na stále vyšších příjmech. Kdyby hra běžela v prohlížeči a dal jsi do ní reklamy, dokáži si představit, že by něco vydělala. Grafika by mohla být o trochu lepší + nějaké dovysvětlení jak co funguje.
Zdrojákoviště C# .NET - Okenní aplikace Windows Forms
Michal Čápka
8 Hra mě pohltila a chtěl jsem si koupit více dolů, lepší automatickou těžičku, kupovat si věci, co přidávají za omezenou dobu. Asi po půl hodině hraní mi přišlo, že hra již neměla co nabídnout. Chválím nečekané výdaje z náhodných událostí, ale byly tak malé, že již nevnesly do hry nějaký zajímavý prvek.
Zdrojákoviště C# .NET - Okenní aplikace Windows Forms
David Čápka
9 Návyková klikačka, určitě jedna z nejnávykovějších her v letošní soutěži. Graficky sice neoslní, ale stát se magnátem na trhu drahých kovů, to přeci není nezajímavé. Koncept jednoduché core úlohy, za kterou je hráč tak štědře odměněn, je opravdu jako návyková látka. Možnosti jsou velmi rozsáhlé, ale pár chybek by se určitě našlo. Trh je hezký prvek, ale reálně ve hře nic moc nemění. Banka také není potřeba. Možná by bylo fajn udělat hru tak, aby hráč musel těch mechanismů využít proto, aby se dostal dál. Chválím achievementy, ale chtělo by jich více, aby hra déle vydržela. P.S. Posílám složenku za novou myš :D

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2019.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 23x (9.53 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště C# .NET - Okenní aplikace Windows Forms
Článek pro vás napsal Jan Trubka
Avatar
Uživatelské hodnocení:
1 hlasů
Autor se věnuje převážně pythonu, dříve C#.
Aktivity