Benefit portál
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Razítkovač v C# .NET

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Aplikace Razítkovač je primárně koncipována jako pokus o softwarové rozšíření schránky operačního systému Windows a umožňuje uživateli uchovávat textové řetězce ve formě jednoduché databáze, v níž má každý řetězec přiřazen název a popis pro snadnou identifikaci. Zmíněné řetězce je navíc možno pouhým výběrem v seznamu poslat do schránky operačního systému a následně vložit do libovolného programu pomocí klávesové zkratky Ctrl+V.

Program je vytvořen tak, aby správa databáze byla co nejjednodušší a zároveň umožnila uživateli spravovat libovolně dlouhé textové řetězce. Samotný editor položek dovoluje uživateli použít tabulátor pro odsazení řádků od levého okraje stránky a sám se stará o ukládání databáze (ve formátu XML) po každé editaci. Díky tomu nemusí uživatel řešit ztrátu dat v případě že zapomněl uložit databázi a dojde k výpadku systému.


Galerie

Program byl vytvořen v roce 2017.

 

Stáhnout

Staženo 43x (356.26 kB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště C# .NET - Okenní aplikace Windows Forms
Program pro vás napsal Jiří Smolík
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor je studentem oboru Systémový administrátor IT na VOŠ Plzeň, aktivněji se věnuje převážně programování v C#.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
petr.brant
Člen
Avatar
petr.brant:13.4.2017 13:56

Myslím, že by stálo za to program rozšířit, aby podporoval různé formáty. Když podporuje jen text, je to škoda, clipboard podporuje obrázky, audio, seznam odkazů na soubory apod., ani nemluvím o formátech používaných v MS Office. Je pravdou, že uložení/zobrazení textu z Office s formátováním nebo dokonce "zobrazení" zvuku by bylo trochu komplikované :-) ale to není zase tak podstatné, hlavní je to, že má uživatel často používaná data pěkně pohromadě uložená a může si je v případě potřeby vložit tam, kam potřebuje. Možná bych i vynechal možnost popisu položky, asi by stačil jen název.

Další rozšíření bych viděl v tom, že by program automaticky schovával obsah clipboardu po každé jeho změně s tím, že by pak mohl obsahovat funkcionalitu, která by umožnila ukládat jen vybrané obsahy.

Inspiraci k těmto úvahám mám z programu CoodClip, který používám od roku 1997 (ano, opravdu od minulého století), funguje od Windows 98 přes Windows 2000, Windows XP, Windows 7 až k současným Windows 10 :-)

 
Odpovědět
13.4.2017 13:56
Avatar
Jiří Smolík
Redaktor
Avatar
Odpovídá na petr.brant
Jiří Smolík:13.4.2017 17:38

Je možné, že se návrhy objeví v další verzi :) Předpokládám, že s rostoucími znalostmi programování by bylo možné dodatečnou funkcionalitu doprogramovat, avšak nebudu nic nalhávat: v oblasti okenních aplikací jsem nováček :D

 
Odpovědět
13.4.2017 17:38
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
vlasto
Člen
Avatar
vlasto:14.4.2017 20:45

Pre mna stacia texty. Super. Uz davno som potreboval taketo nieco, lebo ked uctujem, casto pouzivam ten isty text a potom potrebujem zase iny text zopakovat a tak som vzdy musel najskor napisat a az potom CTRL+V....

 
Odpovědět
14.4.2017 20:45
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.