Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 27 - DependencyProperties v C# .NET WPF

V minulé lekci, WPF - 2D efekty, jsme si ukázali jak nastavovat vzhled pomocí 2D efektů.

V prvních WPF lekcích jsme se seznámili s principy bindingů a rozhraním INotifyPropertyChanged. Víme, že se jedná o mocné nástroje a dokonce i nástroje nezbytné pro tvorbu robustnějších aplikací. 100% aktuálnost dat na formuláři proti datům v aplikaci bychom jinak manuálně jen velmi těžko uhlídali.

WPF kromě INotifyPropertyChanged disponuje dalším nástrojem, který dokáže také automaticky zareagovat na změnu hodnoty vlastnosti. Tento nástroj se nazývá Dependency Properties.

Dependency Properties

WPF na to šlo od píky a přišlo s inovací samotných vlastností jazyka C#. Koncept Dependency Properties je mnohem komplexnější a výkonnější.

Všechny ovládací prvky WPF jsou na Dependency Properties interně postavené. To proto, aby mohly podporovat binding i v opačném směru. Takto je interně možné, že TextBlock mění svůj Text, což je DependencyProperty a ne běžná CLR vlastnost, jak jsme si až doteď asi mysleli.


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Řekneme si co umí DependencyProperties z WPF navíc oproti klasickým C# vlastnostem v kombinaci s INotifyPropertyChanged a kde je použít.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 300 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 255 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 57 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 113 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
255 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 748 Kč 636 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Petr Pospíšil
Avatar
Aktivity (3)