Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
October discounts

Organizer

Jednoduchý pomocník, který slouží pro plánování schůzek, úkolů, poznámek a ukládání kontaktů. Aplikace může obsahovat i více uživatelů, kteří mohou být buď správcem a to znamená, že takový uživatel má možnost si zobrazit jednotlivé uživatele, jejich poslední přihlášení a v neposlední řadě je může z databáze vymazat. Druhým typem je typ běžný uživatel a ten takové možnosti jako správce samozřejmě nemá.

Použité technologie

  • Caliburn.Micro
  • WPF
  • Visual studio Community 2017
  • Entity Framework
  • SqlLite

Stručný popis funkcí

Když aplikaci spustíte, tak se zobrazí výchozí obrazovka, kde jsou zobrazeni uživatelé, kteří jsou v databázi uloženi, a tato stránka slouží jednak pro přihlášení uživatele nebo pro přesměrování na stránku, kde je možné přidat nového uživatele.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Co se týče vzhledu, tak jsem se data snažil přehledně zobrazit v ListView a je možné je řadit podle přednastavených kritérií. Ještě bych se zastavil rád u priorit. Pokud uživatel přidá nějaké položce určitou prioritu, tak se podle toho zobrazí v ListView a to tak, jak je nastíněno v této tabulce.

Nejvyšší Červená
Střední Žlutá
Nízká Modrá

Když se uživatel do aplikace přihlásí, tak ho přivítá úvodní obrazovka, kde jsou základní informace o uživateli a pod těmito informace se nachází panel svátků a narozenin. Zde se zobrazuje svátek pro aktuální den a pak je zde zobrazen nejbližší svátek a narozeniny příslušného kontaktu. Potom se zde dále nachází ještě ListView, který zobrazuje schůzky a úkoly na další týden a úplně dole je počet uložených dat v databázi.

Pokud se týká schůzek a úkolů, tak jsou zde zobrazeny pouze aktuální položky, které mají datum shodný s aktuálním datem nebo jsou data oproti aktuálnímu vpřed. Schůzky a úkoly, které mají datum za aktuálním datem, se dají zobrazit v příslušné správě, kde je také možnost je i vymazat. Tak teď něco ke správě. Na každé stránce kromě přehledu se nachází v pravé straně menu, které slouží pro přidávání, mazání a změnu. Snažil jsem se, aby to bylo uživatelsky trošku přívětivější, tak je možnost, aby se menu mohlo rozbalovat i srolovat. Navíc stránka schůzky a úkoly obsahuje ještě kalendář, ve kterém se označí všechny schůzky a úkoly, které jsou v databázi. Uživateli to pak značně zjednodušuje proces plánování, protože jasně vidí, jaký den už něco má nebo naopak. Poslední zvláštností je to, že u schůzek má uživatel možnost si vybrat i případný kontakt, se kterým by měl eventuálně schůzku. Schůzky a úkoly mají ještě společnou jednu věc. V kalendáři se totiž kromě aktuálních schůzek nebo úkolů zobrazují i schůzky nebo úkoly, které již proběhly. Uživatel pak má možnost se na ně podívat a případně je smazat.

Co se týče kontaktů, tak ty jsou řazeny defaultně podle abecedy a je zde možnost si zobrazit pouze oblíbené uživatele. Správce jednak obsahuje již zmíněné funkce, ale u kontaktů přibyla ještě funkce vyhledávání, která slouží pro případ, když je v databázi hodně uložených kontaktů. Vyhledávání bere jako parametr příjmení a když uživatel zadává jednotlivá písmena, tak se již zobrazují nalezené kontakty. Tato funkce se zobrazí, pokud je v databázi více než 7 kontaktů. Pokud by uživatel chtěl, tak je také možné si všechny kontakty nechat vygenerovat do CSV nebo PDF. Po vygenerovaní souboru je dokument automaticky otevřen.

Vyjádření poroty

  • Dan Vítek - 6 bodů - Na první pohled velmi pěkně zpracovaná aplikace. Na druhý mírně pokulhává UX, například když si chci přidat schůzku, určitě se mi nebude chtít čekat 3 sekundy, než mi vyjede lišta s tlačítkem pro přidání. Úkoly jsou zjevně zkopírované ze schůzek (špatný titulek :)), nikde (kromě editace) jsem nenašel možnost zobrazit popis. To stejné u poznámek, pokud si chci nějakou zobrazit, musím čekat 3 sekundy,než mi vyjede lišta, abych mohl kliknout na editaci.
  • Adam Ježek - 8 bodů - Pěkná aplikace, i s animacemi, je vidět že jsi si s tím vyhrál, jednoduché ovládání. Některé neplatné akce nevyhodí žádnou hlášku, jen se nic nestane, může to být trochu matoucí (třeba chybně zadané datum).

Galerie

Program byl vytvořen v roce 2018.

 

Stáhnout

Staženo 67x (457.31 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště C# .NET - Okenní aplikace WPF
Program pro vás napsal Radek Němec
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Autor začínal v programovat v jazyce C# a během vysoké školy se naučil další programovací jazyky. V současné době pracuji jako programátor mobilních aplikací iOS.
Aktivity (11)

 

 

Komentáře

Avatar

Člen
Avatar
:30.10.2018 13:46

Nějak nevím jak to spustit.

 
Odpovědět
30.10.2018 13:46
Avatar
Radek Němec
Redaktor
Avatar
Radek Němec:30.10.2018 14:57

Ahoj, normálně to vyextrahuj a ve složce release je exe soubor. Na ten klikni a mělo by se to spustit! Při prvním spuštění se vytvoří databáze a mělo by to normálně naběhnout. Pokud ne, tak asi bude někde problém. Dyštak mi napiš do vzkazu :)

 
Odpovědět
30.10.2018 14:57
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na
Uživatel byl zablokován:30.10.2018 17:55

¿Estás bromeando? : D

 
Odpovědět
30.10.2018 17:55
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.