Kotlin týden Zimní výprodej
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Kotlin
40 % bodů zdarma díky naší Zimní akci!

Guitar Chords for Everyone

Jednoduchá mobilní aplikace pro Android, která slouží jako "kniha kytarových akordů". Napsáno v C# za použití Xamarin.Forms

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Co aplikace umí? V sekci "Default" Obsahuje 12 základních kytarových akordů, které po rozkliknutí graficky zobrazí. Poté umí vytvářet nové akordy, a ty ukládat do sekce "Custom". To je zatím asi vše. Plánuji ještě fičury jako přehrávat zvuk u základních akordů, přívětivější seznam (mřížka s malým grafickým náhledem), nastavení apod.

Aplikace zcela dodělaná, ne všechny zdrojové soubory přikládám. Vytvářel jsem jí jen pár dní (a z toho většinu času hledal jak obejít bugy v xamarinu). Plánuju aplikaci ještě vyladit a poté vydat na google play (free).

Hodnocení poroty

Porotce Bodů Hodnocení

David Jančík
6 Na kytaru jsem bohužel nikdy nehrál a ikdyž chápu pointu a účel aplikace, tak si nedokážu moc představit to, jak bych ji reálně používal. Oceňuji využití mobilní technologie.

Tomáš Bitter
7 Nejsem kytarista, tudíž nevím, jestli mohu přidanou hodnotu aplikace tak úplně posoudit. Co jsem tak slyšel, tak je s učením se akordů na kytaru poměrně problém a nejedná se o úplně jednoduchou záležitost. Proto by mi přišlo například i užitečné to, kdyby šlo telefon držet jako krk kytary a prstoklad cvičit přímo v aplikaci.

Michal Čápka
7 Určitě super aplikace pro hráče na kytaru. Sám mám někdy problém vzpomenout si na to, jak se který akord hraje. Pokud si člověk tedy dá tu práci a vytvoří si opravdu obsáhlý seznam, neměla by mu pak dělat problém žádná méně složitá písnička. Pro mě by bylo například úplně ideální i to, kdyby do aplikace šel nahrát i příslušný text písní a akordy pak vložit nad něj přesně tam, kde se mění. Jinak za mě povedená a užitečná evidence.

Galerie

Program byl vytvořen v roce 2020.

 

Stáhnout

Staženo 11x (61.99 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

 

Program pro vás napsal Xan95
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Obyčejný člověk, který si jednoho dne stáhnul GameMaker a začal ve svém volném čase tvořit hry a programovat v GML. Později objevil sílu CSharpu a Unity.
Všechny články v sekci
Tvorba mobilních aplikací v Xamarin a C# .NET
Aktivity (4)

 

 

Komentáře

Avatar
peter marák
Člen
Avatar
peter marák:14. února 16:10

Tiez som uvazoval nad xamarinom, ale ked pisete ze treba obchadzat bugy, tak si mysli ze asi cesta nevedie tadial...

 
Odpovědět
14. února 16:10
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Xan95
Redaktor
Avatar
Xan95:15. února 17:50

Xamarin.Forms mě celkem zklamal. Víc než polovinu času vývoje mi trvalo hledání proč co nefunguje a jak obejít bugy. Například text v entry nejde zarovnat na střed. Když posuneš pozici elementu v absolute layoutu, tak se neposunou "collidery pro myš", obrázky nefungujou pokud neaktualizuješ nugety a mnoho dalších blbostí. Nejhorší jsou asi ty několik let staré příspěvky na fórech jak to obejít. Xamarin by byl super kdyby se o něj starali. Ale zkus se spíš ještě optat lidí co v něm opravdu dělají. Možná že třeba Xamarin.Android na tom bude lépe

 
Odpovědět
15. února 17:50
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.