BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 10 - Navigace v Xamarin.Forms a C# .NET

V minulé lekci, Použití SQLite databáze v Xamarin.Forms a C# .NET, jsme do naší aplikace přidali ukládání dat do databáze.

Všem je asi jasné, že téměř každá aplikace vyžaduje více než jednu stránku. Jak se ale mezi těmito stránkami navigovat? Xamarin.Forms nám poskytuje více možností a my si většinu z nich postupně představíme.

NavigationPage

NavigationPage jsme si již ukázali v dřívějších lekcích, takže pro nás není ničím novým. Přesto si ji zde pro úplnost zmíníme a trochu podrobněji rozebereme.

NavigationPage nám umožňuje procházet stránkami vpřed a vzad podle potřeby. Stránky se ukládají do zásobníku. To znamená, že se uplatňuje Last-in First-out (na posledně navštívenou stránku se vrátíme jako první). Samotnou navigaci provádíme přes vlastnost Navigation, kterou nalezneme na každé stránce.

Navigation poskytuje pro navigaci metody PushAsync(), PopAsync() a PopToRootAsync(). K zásobníku stránek můžeme přistupovat pomocí vlastnosti NavigationStack.

Přizpůsobení AppBar

V minulých lekcích jste si mohli všimnout, že NavigationPage nad každou stránkou vytvoří tzv. AppBar (ToolBar), kde se nachází tlačítko zpět, zobrazuje se zde titulek stránky (Title) a můžeme zde vkládat prvky ToolBarItem, které jsme si již ukazovali.


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu si shrneme možnosti navigace mezi stránkami v Xamarin.Forms aplikacích v C# .NET. Zaměříme se však zejména na tzv. Shell.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 140 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 119 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 22 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 53 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
119 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 349 Kč 297 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Radek Vymětalík
Avatar
...
Aktivity (2)