November Black Friday C/C++ week
Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C/C++

Diskuze: Konfigurace vlastního serveru pro Prestashop

Aktivity (1)
Avatar
Daniel Vácha:30.11.2016 14:04

Zdravím. Měl bych jen takovou otázku. Přenášel jsem náš Prestashop z webhostingu na náš server, protože sme si mysleli, jak nám to pofrčí rychleji. Máme tam šesti jádro, tak sme mysleli, že to bude ok. Ale při přenesení shopu je ta rychlost fakt mizerná. Tak se chci zeptat, jestli nemůže rychlost e-shopu nějak ovlivnit nějaký nastavení třeba Apache nebo tak, abych to popřípadě kdyžtak zkusil zrychlit.

Předem díky za odpovědi.

 
Odpovědět
30.11.2016 14:04
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
David Jančík
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Daniel Vácha
David Jančík:30.11.2016 19:06

Ahoj, pokud s nastavováním serverů nemáš žádné zkušenosti, určitě požádej o pomoc profíka nebo zkus řešení v podobě Full Managed Serverů, kdy ti server nastaví přímo server providera stará se ti o něj.

Začátečníkům určitě nedoporučuji zkoušet nastavovat server, už jen z důvodu bezpečnostních děr, které tím můžeš způsobit. Dále zálohování dat, spolehlivý mail server apod.

Myslím si, že takto výkonný server ani nebudeš potřebovat, když využiješ ty managed servery nebo si to necháš od někoho nastavit, bude ti stačit průměrná VPS a vytáhneš z toho hodně :) U toho co popisuješ musíš hrozně přeplácet, takovýto výkon by měl smysl při opravdu velkém náporu lidí, kteří by horlivě nakupovali.
Při běžném zobrazování stránek by měl být také přístup do databáze a zpracovávání serverem omezeno na minimum s minimálním dopadem na výkon. Doporučil bych případně i optimalizovat e-shop nějakým základním cachováním apod.

Příště prosím vytvoř relevantní topic ve fóru. Můžeš zde také požádat o pomoc, najde se tu určitě spousta lidí co jsou v tomto ohledu zkušení a byli by ochotni pomoci :)

Nahoru Odpovědět
30.11.2016 19:06
Zapomeň, že je to nemožné a udělej to ;)
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.