Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Já vím, chtěl by na to odpověď každý - Prosba o radu

Aktivity
Avatar
Matěj Ježek:4.11.2023 20:46

Krásný den,

mé jméno je Matěj Ježek a chtěl bych Vás požádat o chvilku Vašeho času a Vaší radu:

  • Jsem 10 měsíců placený Python programátor na živnost.
  • Pracuji v Hradci Králové na backendu plnohodnotné webové aplikace na stálém místě.
  • Jsem schopný, samostatný a v plánu je umístit pode mě dva další programátory.
  • Pracoval jsem samostatně například na složitém převodu HTML/latex dynamickém obsahu do PDF nebo na aplikaci, která spravuje předplatné našich uživatelů na portálu Stripe a další.
  • Vystudoval jsem učitelství informatiky pro střední školy, kde jsem dostal solidní základ programování, databází a další.
  • Dodatečně jsem si udělal rekvalifikační kurz na programátora (zde na itnetwork.cz) pro zlepšení pozice na trhu.

Potřebuji poradit, protože absolutně nejsem schopný odhadnout potencionální výši mé hodinové odměny. Aktuálně dostávám (řekněme přibližně, protože nevím, zda tuto informaci mohu někomu sdělit) 280 Kč na hodinu a do další smlouvy od ledna se předběžně plánuje 300 Kč na hodinu a s potencionálním vedením dvou programátorů 330 Kč na hodinu. Protože mi to po rešerši hodinových odměn různých živnostníků na internetu vychází jako ne příliš adekvátní suma pro živnostníka programátora, prosím Vás o pomoc s odhadem hodinové odměny, která by mohla být adekvátní. Klidně i se zahrnutím chystaného zdražování odvodů, elektřiny, všeho.

Případně moc děkuji za Vaší odpověď a pomoc!

 
Odpovědět
4.11.2023 20:46
Avatar
ALL FINANCE
Člen
Avatar
ALL FINANCE:8.12.2023 18:42

Každá věc, každá služba má takovou cenu za jakou ji dokážete prodat. Ta cena se liší od trhu kde věc nebo službu nabízíte. Hodinová sazba programátora bude jiná v Hradci Králové , jiná v Londýně, jiná v Somálsku a jiná v Tokiu.
Přitom, v době internetu může programátor pracovat třeba z postele v Ostravě nebo z lehátka na verandě chaty na Kypru. Náklady na počítač budou stejné, náklady na provoz v Ostravě a na Kypru se budou lišit. V Ostravě nutno v zimě topit, na Kypru nikoliv. V Ostravě potřebujete teplé zimní oblečení, na Kypru stačí trenýrky a tričko :) Náklady na účetnictví a provoz firmy nebo živnosti se budou také lišit. Jiné jsou v Ostravě a jiné třeba v Indii nebo v Anglii. Podobně se budou lišit také daně. Zkuste se nad tím zamyslet a přečtěte si jak podnikat v době internetu:
Povídání o podnikání
A propó, znáte knihu od autora Kyosaki, s názvem Bohatý táta, chudý táta? Že neznáte? Poohlédněte se ve vašem knihkupectví.

Editováno 8.12.2023 18:44
 
Nahoru Odpovědět
8.12.2023 18:42
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.