Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Neaktivní uživatel:4.5.2018 13:54

Ahoj,

začal bych určitým obdivem k ajťákům a vyjádřením určité závisti vůči vám, kterou si ale neberte zle. Rovněž si nejsem zcela jistě vědom toho, zdali jsem umístil forum do správné sekce a vím, že podobná vlákna zde již existují a cca před půl rokem jsem je celkem dost pročetl.

Rád bych začal vláknem novým, jelikož se vlastně týká pomoci mně, vyhořelému studentovi gymnázia s titulem Ing (management)., který odešel asi ze sedmého korporátu s platem cca 30000 hrubého, jelikož jsem po neúnavné klikačce v Excelu (Kreativní a analytickou práci v něm mám rád a jsem v tom celkem dobrý) sebou téměř sekl a odvezla mě rychlá s tlakem 210/150 na akutní příjem. Teď v tomhle životním stylu mohu pokračovat a doufat, že budu manager, kterého nebaví jeho práce (zatím jsem byl jen analytik), nebo risknout průser a změnit po náročném samostudiu obor.

Na gymnáziu mi celkem šla matematika a fyzika a přivydělával jsem si ke kapesnému (max pár stovek měsíčně) s kámošem tvorbou webů pro různé malé firmy nebo spolky. Já jsem dělal HTML a CSS + grafiku, on PHP. Od té doby se v tomto směru ale hodně změnilo. S programováním jako takovým (ne scriptováním ;) ) jsem se setkal pouze v prvním semestru na první VŠ, (FAV ZČU Plzeň), kterou jsem ale po prvním semestru nechal a pak v práci v rámci tvorby VBA aplikací v Excelu a trochu i Accesu. To mě bavilo, ale jsem v tom takový průměr, jelikož většinu času člověk tráví u kopírky.

Teď provokativní otázka :) Je možné se během roku po osekání nákladů při brigádách sám naučit tvořit webové stránky tak, aby tím člověk po založení živnosti byl schopný vydělávat cca 20 000 Kč čistého a později během roku se třeba dostal na 30 000 Kč? Případně je pravděpodobné, že by někdo takového člověka na tuto práci zaměstnal opět za zmiňované peníze? Poté bych třeba zkusil tu živnost. Mám teď cca 100 000 Kč a v krajním případě mohu bydlet u táty v baráku a být na pracáku, ale on moje přestupy v zaměstnání těžce nese a moc se mi tam být nechce. Dnes mě pro zdravotní důvody vyhodili...

Pokud to za těchto a jiných podmínek je možné, na co se zaměřit? Jak postupovat? Na knihy typu naučte se CSS3 za dva týdny nevěřím. Připadá mi rozumné i zaměřit se na určitou oblast a spolupracovat s někým, kdo je lepší třeba v tom programování, ale sám o tom něco vědět. Udělat pár "sranda webů" pro někoho zadarmo.

Rozhodně nejsem hloupý ve smyslu inteligence, ale měl jsem v životě i velkou smůlu, kdy jsem přišel o matku a zdědil celkem dost peněz a v depresích se flákal, balil ženský a byl rok s jednou, kterou asi deset let miluji, no a snažil se trochu rozveselit namísto toho, abych je rozumě investoval. Hodně jsem rozfofroval a prolil. Byla ale sranda. Teď jsem sám, lituji volby vysoké školy a nevím zda poosmé zfalšovat životopis a doklady a prolhat se pohovorem do dalšího korporátu, což ani nemusí vyjít a je to riskantní a kde budu denně do noci klikat max za 30000 hrubého a dělat z 95% práci která mě nebaví. Psychiku si začínám řešit s odborníkem a věřím, že za nějaký čas mi léky a jiná pomoc zaberou. Vrátím se k zdravějšímu životnímu stylu, ale prospěla by mi zřejmě změna.

Myslím, že jsem chytrý a snažím se věci chápat a rád když něco dělám, tak pořádně, akorát do teď jsem šel cestou nejmenšího odporu a možná udělal velikou chybu, že jsem nezvolil lehčí VŠ se zaměřením na IT a nevěnoval tomu více času a energie...

Základní otázkou tedy zůstává:

1.) Je to během jednoho roku realizovatelné?
2.) Na co se zaměřit a jakým chybám se vyvarovat?
3.) Jaké jsou nezbytné znalosti? (HTML, CSS3, PHP nebo Javascript nebo Python nebo jak? :) ) Nepamatuji si toho už moc.
4.) Co bylo dříve? Vejce či slepice? (Tu už jsem si vyřešil... Prostě byl jinej pták, kterému se pozměnil genetický materiál a vytlačil vejce, takže vejce ;)
5.) Mám fórum přesunout jinam nebo smazat?

Děkuji za případné reakce, na základě kterých bych se mohl rozhodnout.

Děkuji,

Pepa (a sorry, že je to vymyšlené jméno..., šak víte, personalistky by si to tu mohly přečíst, i když...

Odpovědět
4.5.2018 13:54
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
David Hartinger
Vlastník
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
David Hartinger:4.5.2018 14:05

Existují 2 typy lidí. Jedni něco zkusí a buď se to naučí nebo ne. Druzí začnou tím, že se ptají ostatních, jestli se to jsou schopní naučit. Hádej, který typ lidí je velmi výrazně úspěšnější.

Abys měl i nějakou smysluplnou odpověď, tak existují i lidé, co jen přeprodávají weby naklikané ve WordPressu za velmi dobré peníze. V tomto oboru se opravdu stačí snažit.

PS: Stačilo otevřít článek "Jak začít" https://www.itnetwork.cz/…ace-programy z menu, tato diskuze je naprosto zbytečná a nekonstruktivní. Takhle by sem mohl psát každý proč se chce něco učit. Prostě začni a až ti něco konkrétního nepůjde, zeptej se na fóru. To je proč tu je.

Editováno 4.5.2018 14:09
Nahoru Odpovědět
4.5.2018 14:05
New kid back on the block with a R.I.P
Avatar
Lukáš
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na David Hartinger
Lukáš:4.5.2018 14:31

Možná offtopic, možná ne, ale máš velmi inspirující motto pod profilem :)

 
Nahoru Odpovědět
4.5.2018 14:31
Avatar
Neaktivní uživatel:4.5.2018 15:13

Děkuji za reakce,

je mi jasné, že nemůžete odpovědět vždy ano, nebo ne, ale spíše by mě zajímaly konkrétní řekněme příběhy lidí, co začali relativně později od píky s něčím zcela novým a já konečně nedával zejména na svůj úsudek a nedělal ukvapená rozhodnutí.

Nečekám naprosto přesné návody a délku časové náročnosti, ale určitou inspiraci k rozhodnutí. Přemýšlím ještě o tom, že bych makal a udělal si zkoušky daňového poradce, které jsou blíž mému studiu, ale není to příliš zábavné. Vím, že pokud s něčím nezačnu, nikdy v tom nic nedokážu, ale také je to určitá časová investice a já jsem ochoten na základě

Teď bych rád získal nějakou odbornost a ideálně takovou která mě uživí a bude bavit.

No, možná, že už jste mi odpověděli, akorát mi chvilku potrvá, než to pochopím. Každopádně díky i za případné další reakce.

Nahoru Odpovědět
4.5.2018 15:13
Neaktivní uživatelský účet
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Tato diskuze byla označena moderátorem jako nekonstruktivní a myslíme si, že nemá pro veřejnost příliš vysokou hodnotu. Členy můžete samozřejmě stále oslovit soukromě a to formou zpráv nebo chatu.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.