November Black Friday C/C++ week
Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C/C++

Diskuze: Licence aplikace

Aktivity (1)
Avatar
d4rkw34v3r
Redaktor
Avatar
d4rkw34v3r:19. dubna 19:12

Zdravím, přejdu rovnou k věci. V práci máme pracoviště měření (více), kde se měří pomocí různých přístrojů různé parametry produktů. Tato pracoviště jsou částečně automatizována softwarem, který psal člověk, který již v naší společnosti nepracuje. Ve zkratce, program je již starý, je psaný kdo ví v čem a není nikdo, kdo by se o to nějak víc staral.

Tak mě napadlo, že bych zkusil vytvořit novou verzi, která by podporovala novější systém a hlavně by byla použitelnější (aktuálně má opravdu staré a hrozné uživatelské rozhraní). Chtěl sem použít WPF a napsat to ve Visual Studiu Community Edition, ale nejsem si jistý právě těmi licencemi.

Jde o to, že ta aplikace by se neprodávala. Používala by se jenom uvnitř firmy. Nicméně ta aplikace by byla součástí procesu, který generuje zisk. Jednalo by se tak o komerční aplikaci a musel bych zakoupit Visual Studio?

Jedná se o společnost s ~500 zaměstnanci a ročním obratem více než $1milion. Počet počítačů nevím, ale víc jak 250 jich asi nebude :D

 
Odpovědět
19. dubna 19:12
Avatar
Martin Dráb
Redaktor
Avatar
Odpovídá na d4rkw34v3r
Martin Dráb:22. dubna 16:27

Licenci Community edice jsem četl už dost dávno, ale myslím, že s tvým případem je prostě neslučitelná. Že se aplikace neprodává, by nemělo mít vliv, pořád se používá při "generování peněz".

Takže buď zakoupit verzi Profesional (myslím, že stojí pod 20 tisíc, což by pro danou firmu neměl být až takový problém, zejména pokud ta aplikace není jednorázovka, ale budeš ji postupně vylepšovat a přizpůsobovat potřebám), nebo použít jiné vývojové prostředí/GUI knihovnu. Dost často ale právě narazíš (myslím, že třeba i u Qt) na omezení komerčního použití.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
22. dubna 16:27
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
d4rkw34v3r
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Martin Dráb
d4rkw34v3r:22. dubna 18:56

Ahoj, moc děkuju za odpověď. Tak trochu sem tušil, že to nebude možné :-). S knihovnami problém nebude, ty jsou opensource s MIT licencí. Ale nebyl sem si jistý tím Visual Studiem. Taky sem si nebyl jistý tím, když použiju jiné vývojové prostředí, jestli se musí nějak ještě něco platit Microsoftu, ale zdá se, že ne.

Ještě jednou děkuju za odpověď.

 
Nahoru Odpovědět
22. dubna 18:56
Avatar
Jakub Hýža
Člen
Avatar
Jakub Hýža:23. dubna 6:38

V licenčních podmínkách visual studia je napsáno „Any individual developer can use Visual Studio Community to create their own free or paid apps.“ Klidně můžeš použít community. A myslím, že stejně nikdo nemůže zjistit v čem jsi ten program napsal.

Nahoru Odpovědět
23. dubna 6:38
Sleep(); Eat();. Code(); Repeat();
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.