PHP týden Předvánoční slevová akce
Pouze tento týden sleva až 80 % na PHP e-learning!
Využij předvánočních slev a získej od nás 20 % bodů zdarma! Více zde
Avatar
Dominik
Člen
Avatar
Dominik:1. srpna 1:26

Mám pár otázek ke smlouvám.
Jakou smlouvu použít jako freelancer, když mám jednorázovou zakázku? Většinou půjde o webové stránky.

Už jsem si něco četl, třeba že lze z distančních smluv (všechny moje smlouvy by byly distanční) odstoupit během 14 dnů. Pokud by někdo v této lhůtě odstoupil, byl bych mu nucen vrátit zálohu? Pokud ano, lze tomuto předejít? Ať už znemožněním odstupu od smlouvy, nebo vyhrazením práva na ponechání si zálohy?

Měl bych si nějak zařídit vlastní smlouvu (zalíbila se mi smlouva na o dílo na legito.cz, takže můžete případně říci, jestli by vyhovovala mé situaci, popřípadě legitimnost stránky), nebo použít DPP/DPČ? (I když ty se myslím musí podepsat, tak nevím)

A jakým způsobem případně smlouvu s klientem uzavřu? Stačí napsat něco jako "zaplacením zálohy souhlasíte se smluvními podmínky)? Na internetu jsem našel jen jak od distanční smlouvy odstoupit, ale nic o tom, jak ji správně uzavřít.

Děkuji předem za všechny odpovědi

 
Odpovědět
1. srpna 1:26
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.