Diskuze: Jak kontrolujete kód

Volná diskuze Jak kontrolujete kód

Aktivity (1)
Avatar
Richard
Člen
Avatar
Richard:21.9.2014 4:15

Ahoj,
zajímalo by mě jak kontrolujete svůj kód, tedy jak často.
Modelový příklad - dejme tomu nějaká js funkce napojená na button a formulář, uložení dat na pozadí, nějaký ten efekt, potvrzení uložení dat, přepsání předešlých vypsaných dat..

Pracujete tak, že po každé instrukci co napíšete v kódu, provedete malý test (ukládá se to?, potvrzuje se to?) - spustíte kód, překontrolujete, zda je to ok.. Nebo provádíte test správné funkčnosti až po napsání kompletní funkcionality toho bloku kódu, či méně často?

Modelový příklad berte jako upřesnění toho na co se ptám, nezáleží na zadání, jazyce, délce úlohy, vaše konkrétní příklady na konkrétní úloze pro lepší představu o vaší práci potěší.

Přiznám se, že já testuju opravdu často, při složitějších úlohách klidně i po napsání konkrétní instrukce. Sice to zabírá více času (od CTRL+S do pokračování v psaní další instrukce to zabere 3-10s.), ale minimalizuje se množství chyb. U elementárního kódu méně často - třeba u jednoduššího php kódu (práce s databází, větvení kódu) jednou za x00 řádků, jednoduše pro jistotu, ale mám pocit že i to je "často", proto se ptám na zvyky ostatních.

Mě osobně časté testování vyhovuje, mnohdy malé testy zaberou méně času než potom hledat chybu ve větším kódu a i kdyby ne, tak jsem placený od hodiny :-)

Děkuji mnohokrát.

Odpovědět 21.9.2014 4:15
$action = $_GET['Life']; | Když dáš mínus, napiš proč!
Avatar
Odpovídá na Richard
Neaktivní uživatel:21.9.2014 5:29

Záleží na tom, jak u čeho. U C# si kód kontroluji většinou po opravdu dlouhé době, kdežto v PHP a JS (hlavně kvůli středníkům a překlepům v jménu funkcí nebo chybějícím závorkám) třeba po 50ti řádcích :)

Nahoru Odpovědět 21.9.2014 5:29
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Luboš Satik Běhounek
Autoredaktor
Avatar
Odpovídá na Richard
Luboš Satik Běhounek:21.9.2014 8:44

Kontrolou kódu myslíš že ho zkusíš zkompilovat, spustit nebo že si ho po sobě přečteš? :)

Nahoru Odpovědět  +2 21.9.2014 8:44
https://www.facebook.com/peasantsandcastles/
Avatar
Michal Žůrek (misaz):21.9.2014 9:57

slovem testuješ asi myslíš ladit. Ladím tak různě, většinou když dokončím nějaký celek. Pokud toho napíšu hodně a neladím v průběhu, pak to ladím o to dýl, protože je v tom více chyb.

Nahoru Odpovědět 21.9.2014 9:57
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
Jirka Vavřík:21.9.2014 10:09

Já si kód kontroluju (zkompiluju a spustím) po přidání i klidně několika řádků, podle mě je to tak lepší, protože kdybych s testem počkal až napíšu třeba 150 řádků, tak bych o dost hůře hledal chybu :-)

Nahoru Odpovědět 21.9.2014 10:09
Inteligentní nemá čas si pamatovat, inteligentní musí vymýšlet.
Avatar
Luboš Satik Běhounek
Autoredaktor
Avatar
Luboš Satik Běhounek:21.9.2014 12:50

Menší změny (na pár řádků) obvykle napíšu najednou, zkusím zkompilovat a pak vyzkouším, jestli to na první pohled funguje jak má, případně přes debugger, pokud je to něco, co se nedá ověřit pohledem.

Pokud přesně vím, co se tam kde děje, tak to obvykle celé napíšu v kuse a kompiluju/zkouším až po tom, pokud je to něco, v čem se moc nevyznám, tak to nejdřív prolezu debuggerem a pak každoý větší zásah ověřuji debuggerem, jestli to dělá to, co předpokládám :)

Po vyzkoušení to pak to commitnu na verzovací systém, pustím build aplikace na build serveru a pošlu to testerům, kteří to pak buďto vrátí mě zpátky na dodělávky nebo to pošlou někomu na code review.

Nahoru Odpovědět 21.9.2014 12:50
https://www.facebook.com/peasantsandcastles/
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.