Avatar
zpavlu
Redaktor
Avatar
zpavlu:13.3.2015 22:01

Na svém webu jsem zveřejnil článek o zabezpečení .NET Framework od verze 4 a výše. Protože se jedná o značně složitý problém žádam o posouzení a doplnění článku, popřípadě oprav než ho zveřejním na ITnetwork.cz.
Budu velmi rád za každou připomínku a poznámku. Připomínky zasílejte mejlem.
Děkuji a těším se na Vaše příspěvky. Pokud nemám žádnou zpětnou komunikaci nedokáži posoudit, zda tento článek je vhodný ke zveřejnění, co po případě doplnit, co opravit popřípadě, které části upravit a rozvést.

Zdeněk Pavlů http://www.zpavlu.cz

Odpovědět 13.3.2015 22:01
PZ
Avatar
zpavlu
Redaktor
Avatar
zpavlu:15.3.2015 23:15

Mejly se mi nehrnou, patrně toto téma nepokládáte za důležité a všichni ho znáte.
V diskuzích dokážete mnohdy rozpitvat sebemenší blbost a tak čekám, že budu moci aspoň s jedním podiskutovat.

PZ

Nahoru Odpovědět  -3 15.3.2015 23:15
PZ
Avatar
Martin Dráb
Redaktor
Avatar
Odpovídá na zpavlu
Martin Dráb:16.3.2015 18:11

Nemyslím si, že by téma zabezpečení bylo nezajímavé. Důvodem bude spíš vámi zvolená forma komunikace (emaily).

Článek jsem zběžně četl. Můj prozatimní dojem je ten, že by bylo dobré si text po sobě přečíst a provést jazykovou korekturu.

Nahoru Odpovědět 16.3.2015 18:11
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Avatar
Michal Žůrek (misaz):16.3.2015 18:26

docela mi trvalo než jsem ten článek tam vůbec našel. je fajn, ale možná b to chtělo třeba doladit po technické stránce. Formátování zdrojového kódu je sice zajímavé, ale je asi lepší zvolit nějaký proporciální font, tak aby byly písmena stejně velká a seděly pod sebou. U závorek moc jnejde poznat odsazení.

Obsahově bych začal u první věty, nikoho moc nezajímá co je článek, ale v jedné (max dvou) větách o čem článek je a to pro naprosté začátečníky, zkus to posat jak pro mateřskou školu, k čemu se to používá, kde se to používá, atd...

Pak už takové drobnosti, jako například v zápatí ti zůstalo Zadejte text.

Možná bych taky volil lepší formát článku než PDF. 90% návštěvníků to chce číst online a ne každý prohlížeč a indexovací robot umí zpracovávat PDF.

Samotný obsah je celkem fajn.

Nahoru Odpovědět 16.3.2015 18:26
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
zpavlu
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Martin Dráb
zpavlu:16.3.2015 20:05

Máš pravdu některá stylizace není dokonalá, ale pokud člověk sám po sobě text čte málokdy odhalí chyby. Tento článek měl být takový hrubý přehled, čekal jsem diskuzi a z toho důvodu jsem ho nechtěl dát k publikaci. Jako svůj hendikep je můj věk, letos mi bude 70 let a sklerosa si bere svou daň. Proč to dělám tak je to především k vůli sobě, pokud bych měl celý den hledět z okna tak určitě zblbnu.
Co se týká emailů, byl jsem na tento způsob komunikace zvyklý, je mi celkem jedno jak komunikuji.
Možná snaha napsat článek co nejstručněji nebylo to pravé.
Zhruba je to asi 3 týdny jsem koukal na tvůj web a musím přiznat nejenom palce, ale všechny prsty nahoru za velmi dobrou kvalitu.
K Michalovi, beru zkvalitnit úvodní pasáž, ale vše má háček. Pokud bych chtěl problém lépe vysvětlit, pak článek bude minimálně 3x delší.
PZ

Nahoru Odpovědět 16.3.2015 20:05
PZ
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.