Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij slevovou akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
discount 30 + hiring
Avatar
Snorlax
Tvůrce
Avatar
Snorlax:27.10.2013 17:08

Zdravím vás
mám na vás otázku: Určitě jste zažili práci ve skupině a víte jakej je to občas boj. nemáte nějaké rady jak udělat aby jste se navzájem nepozabíjeli? :D
pracujeme jen ve 3 na jednom projektu a je to šílený. každej má svůj styl psaní a teď se v tom vyznejte... neznáte tedy nějaká pravidla které nám pomůžou k tomu aby ten projekt vůbec někdy byl hotovej? :D
dík za rady

Odpovědět
27.10.2013 17:08
Kdo chce pochopit, pochopí. Kdo dělá že chce pochopit, může pouze dělat, že pochopil...
Avatar
Martin Dráb
Tvůrce
Avatar
Martin Dráb:27.10.2013 19:41

Ahoj,

také jsem už zjistil, že práce ve skupině může být peklo. Takže zkusím reprodukovat některé své postřehy.

Je dobré si určit vedoucího (popř. další role), který bude řídit, kam projekt spěje, a kterého budou ostatní přiměřeně poslouchat. Neříkám, že z toho máte udělat diktaturu, ale moje zjištění je takové, že pokud vedoucí není, tak lidé, kteří nejsou morálně na výši nebo nemají takové pracovní nasazení, budou pracovat méně, čímž dojde ke zdržení projektu a k naštvání ostatních členů. Vedoucí také může určit jednotný (nebo jednotnější) styl programování a psaní dokumentace (popř. může určit, kdo bude na jaký z těchto úkolů dohlížet).

Zvolte si téma, o kterém všichni něco víte, resp. jste schopní řešit problémy s ním spojené. Pokud se vám stane, že má o dané oblasti znalosti jen jeden člověk (či menší část lidí), můžete se dostat do slušných problémů, protože někteří členové týmu, ač by rádi pomohli, nemohou, protože nemají dostatečné znalosti.

Není dobré brát si do týmu kamarády, pokud je nemáte prověřené. Tím myslím, že pokud o potenciálním členu týmu, který je kamarádem, nevíte, jak moc je houževnatý, je možná lepší jej nebrat. Samozřejmě, těchto aspektů může být více. Prostě je třeba dát velký pozor, protože vzájemný respekt vždey nefunguje (možná skoro nikdy nefunguje). Problém je, že pokud se ukáže, že nějaký člen týmu na to nemá, a je kamarádem, může to vaše vztahy pěkně pocuchat (záleží, jak moc je ochoten uznat, že je problémem a jak moc je ochoten za to nést důsledky).

Samozřejmě je také dobré si udělat pořádný rozbor problému, rozdělit jej na podproblémy a jejich řešení rozdělit mezi členy týmu. Pokud je takový postup rozumně možný.

Nahoru Odpovědět
27.10.2013 19:41
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.