IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
David Dostal
Tvůrce
Avatar
David Dostal:31.8.2015 16:49

Ahoj,
studuji na Waldorfském lyceu v Praze. Zde ve čtvrtém ročníku každý student absolvuje tzv. profesní praktikum. Cílem je, aby měl student možnost vyzkoušet si, pozorovat a uvědomit si, jak to funguje ve světě práce a aby se tak mohli připravit na budoucí zaměstnání.

Já bych si rád zkusil, jaká může být práce v oblasti IT a vývoje softwaru (od webových stránek a aplikací přes mobilní a desktopové, návrh informačních systémů až po vývoj počítačových her). Jsem otevřen všemu, preferuji oblasti, které se týkají programování nebo designu, ale uvítám cokoli z oblasti IT, klidně i hardwaru, podnikání - jen v této oblasti nemám zatím moc přehled.

Proto se obracím na Vás.
Ať už bych mohl pracovat přímo u Vás, znáte někoho, kdo by měl zájem, nebo mi můžete doporučit nějaké místo, kde bych mohl strávit dva týdny od 21. 9. do 2. 10. 2015, budu velmi rád za Vaše doporučení a návrhy.

Co můžu nabídnout na oplátku?
Budu velmi rád, když se budu moci aktivně zapojit do týmu a pomoci s tím, co bude třeba. Můžete to brát jako brigádníka zadarmo :-)

Znalosti:

  • C# .Net - pokročilá znalost, schopnost samostatně navrhnout a naprogramovat i složitější aplikaci. Pokročilá znalost knihovny Windows Forms, základní znalost WPF a ASP.Net, základní znalost enginu Unity3D (dokážu samostatně vytvořit jednodušší hru jako např. BrickBreaker), střední znalost frameworku XNA
  • Webové technologie (PHP, MySQL, HTML5, CSS3, Javascript + JQuery) - střední znalost, často si dohledávám věci na internetu.
  • Java a Python - spíše jen povrchová znalost.
  • Znalost operačních systémů Windows a Ubuntu na úrovni pokročilého uživatele.
  • Pokročilá znalost programů Gimp a Inkscape (a kancelářských balíčků Microsoft Office a LibreOffice).

Ukázky několika mých prací:

Velmi rád se také naučím něco nového a není problém se ještě před praktikem sám cokoli doučit, kdyby bylo třeba (napadá mě například verzovací systém Git).

Zde jsou ještě odkazy na podrobnější informace o profesním praktiku:

Další informace o mně:

Nebojte se případně na něco doptat v komentářích.

Děkuji a těším se na případnou spolupráci,
David Dostal

 
Odpovědět
31.8.2015 16:49
Avatar
David Novák
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na David Dostal
David Novák:31.8.2015 18:52

"profesní praktikum"? :D U nás se tomu říkalo normálně "praxe"...

Jinak moc nepočítej, že bys někde něco vyloženě vyvíjel.. Dva týdny nestačí ani na zaučení. Spíš se asi budeš někde koukat a dělat jednoduché věci (já měl dvě dvoutýdenní praxe - první jsem byl v Autocontu (poskytovatel internetu) a prvně jsem třídil staré součástky a pak zakresloval do nějakého softwaru, kde vede optika konkurence (četl jsem to z katastru :D ) Podruhé jsem byl v IT oddělení MUNI ESF a čistil jsem tam počítače, pomáhal infantilním profesorům, chodil jim chystat projektory, apod..

Největší přínos té praxe určitě je v tom, že se můžeš koukat. Pokud ale neseženeš nějakého známého nebo třeba naopak někoho, kdo neví, o co go a chce udělat webovky (to bys sice vyvíjel, ale zase by ti to bylo k ničemu..), tak budeš prostě taková ta "děvečka pro všechno" ;)

Každopádně hodně štěstí s hledáním.. :)

Nahoru Odpovědět
31.8.2015 18:52
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Avatar
Tycek
Člen
Avatar
Odpovídá na David Novák
Tycek:31.8.2015 22:12

Můžu souhlasit s tím, že tě k ničemu moc asi nikdo nepustí. Když jsem já měl odbornou praxi ve třeťáku, vzali mě do firmy, kde měli i servis. Taky jsem si původně myslel, že budu sestavovat počítače nebo tak něco, no ukázalo se, že jsem byl užitečný pouze tehdy, když dovezli zboží. :D
Ale okoukal jsem dost věcí co se týče servisu počítačů, takže to bylo i kapku užitečné. A taky jsem si na té praxi z nudy napsal konzolový pong. :D

 
Nahoru Odpovědět
31.8.2015 22:12
Avatar
Michal Žůrek - misaz:31.8.2015 22:41

U nás v MSK kde je neskutečná poptávka pro programátorech se nabízejí i praxe, kde když umíš, tak se k něčemu dostaneš. Když on je ale problém, že většina jako moc neumí.... resp. jim to v té firmě poprvé řeknou.

 
Nahoru Odpovědět
31.8.2015 22:41
Avatar
kxmx
Tvůrce
Avatar
kxmx:1.9.2015 9:47

Líbí se mi jak je to honosně napsaný :-D no na ostatních školách se chodí na praxe už od 2 ročníku a nevím o nikom kdo by dostal odbornější práci než reinstalaci windows či manipulaci se starým hardware

 
Nahoru Odpovědět
1.9.2015 9:47
Avatar
Milan Křepelka
Tvůrce
Avatar
Milan Křepelka:1.9.2015 10:36

Ahoj, já měl praxi půl roku a z prvních měsíc, dva jsem četl manuály a dělal v podstatě sekretářku, ale pak to stálo za to. Být tebou snažil bych se to pojmout trochu jinak. 14dní je k ničemu. Naprosto mimo realitu. Za tu dobu se ani nerozkoukáš a ani s někým nenavážeš nějaký vztah v tom smyslu, že by tě někdo reálně vedl a ty tvořil reálnou hodnotu. Zní to trochu ostře, ale budeš přítěž i když umíš to co umíš.

V tvé situaci bych to pojal obráceně. Vybral bych si firmu kde by se ti líbilo. Seznámil je se situací a nabídnul jim, že bys v nějaké formě s firmou rád spolupracoval dál. Myslím, že pro ně bude mnohem výhodnější si "vychovat" "levnou" pracovní sílu ( no potom bys už od nich mohl chtít nějaký peníze ) která postupem času bude tvořit reálnou hodnotu. Je to prostě výhodné pro obě strany.

 
Nahoru Odpovědět
1.9.2015 10:36
Avatar
David Dostal
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na David Novák
David Dostal:1.9.2015 22:01

U nás se tomu říká profesní praktikum, také mi to přijde zvláštní. Jinak díky za uvedení na správnou míru. Myslel jsem, že za dva týdny bych již občas mohl s něčím menším pomoci, teď ale vidím, že je to dost nereálné.

 
Nahoru Odpovědět
1.9.2015 22:01
Avatar
David Dostal
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Milan Křepelka
David Dostal:1.9.2015 22:08

Ahoj, díky za reakci. Vidím, že dva týdny jsou asi k ničemu, pokud bych se chtěl dostat k programování. Problém je v tom, že ještě vůbec nevím, co budu chtít v budoucnosti dělat - programování je jednou z možností a chtěl jsem zjistit, zda by mi to vyhovovalo. Takže s nějakou dlouhodobější spoluprácí si v tomto okamžiku nemůžu být vůbec jistý.

 
Nahoru Odpovědět
1.9.2015 22:08
Avatar
David Dostal
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek - misaz
David Dostal:1.9.2015 22:11

Ahoj, a když se člověk na tu praxi dostane - může dělat i něco užitečného, nebo spíše jen překáží? Jak poznám, jestli "umím"? A máš nějaké konkrétní kontakty? Díky!

 
Nahoru Odpovědět
1.9.2015 22:11
Avatar
David Novák
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na David Dostal
David Novák:1.9.2015 22:15

No jo no.. Gymply se většinou snaží znít "erudovaně" :D

Nahoru Odpovědět
1.9.2015 22:15
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 10 zpráv z 10.