Avatar
Pavel Mareš
Redaktor
Avatar
Pavel Mareš:11.1.2015 0:03
Už mnohokrát jsem narazil na komentář při hodnocení webu, který zahrnoval přibližně toto (může se objevit i v jiných podobách ale kontext je furt stejný)
wordpress - co chceš hodnotit?
vždyť je to wordpress, proč to sem dáváš?

Úplně nechápu tyto komentáře. Nejsou oprávněné ani když je šablona stáhnutá a jen jsou upravené texty. Jo kdyby tam někdo dopsal, že ta šablona je stáhnutá, okopírovaná či něco podobného, tak to jo.
- příklad: kámo tu šablonu jsem našel na netu za 2$ a ty to vydáváš za svoje a chceš to hodnotit? Běž s tím jinam!

Ale předchozí komentáře jsou něco jako tento příklad:
Představte si že ukazujete svou novou aplikaci a ta se zobrazuje na určitém produktu/zařízení, kterou/které zadavatel nemá rád. Vy to ale pouze vyvíjíte, nic jiného ... vše je vlastní a argument je k ničemu. Takže bych rád slyšel hlavně inteligentní hlavy, co komentáře onoho typu píší, aby se zde vyjádřily. Díky.

Odpovědět  ±0 11.1.2015 0:03
Grafik, Vývojář, Workoholik :)
Avatar
tomasmanhal
Člen
Avatar
Odpovídá na Pavel Mareš
tomasmanhal:11.1.2015 1:10

Nejspíš jsem nepochopil tvůj příspěvek do fóra. Ale pokusím se zareagovat.

Pokud přijde někdo do fóra na kritiku webů s webem, který jede na wordpressu, nikdo ho neodsoudí v případě, že na něm bude mít svou vlastní šablonu (rozuměj i upravenou defaultní šablonu). Pokud ale někdo přijde s webem, kde je zaprvé wordpress a zadruhé šablona, kterou sám nevytvořil a ani se nepodílel na vývoji, tak je to skoro až drzost.

Vyjádřím se i k jevu, který se tu rozmáhá stále častěji. Lidé do kritiky postují webovky, které tam jsou očividně z jednoho jediného důvodu. A tím je propagace. Troufám si říct, že je to i 40% (A to není malé číslo) nových projektů zveřejněných ke kritice. Takové bez milosti banovat, přivázat ke stromu a podobně. Jsem v tomhle radikální, tak to prostě je.

Už jsem to psal i dříve přímo v těch kritikách webů běžících na wordpressu, že tu nikdo nebude mít potíž s tím, že použil jeden z nejrozšířenějších RS, ale ať si dá alespoň nějakou práci a vytvoří vlastní vzhled. Aby bylo co hodnotit. Pokud tam svou práci nevloží, tak mu nemáme co hodnotit a pak to vypadá tak jak to vypadá.

Každý web, pod který napíšu svou kritiku, tak si prohlédnu. Důkladně. Zdrojový kód, vzhled, přehlednost uživatelského rozhraní, účel, do jisté míry i validitu, ikdyž ta se dost často těžko krotí a lze tam přihlédnout ke kompromisu.

Pavel Mareš Uznej sám, co chceš hodnotit na webu, kde je změnen pouze obsah, ale zdrojový kód, grafika, funkce a podobně je ponechán z práce od jiného autora? Chlubit se cizím peřím se nevyplácí a lidi to časem pochopí. My se jim tu snažíme naznačit, kudy by se měli vydat, ale nakonec po té cestě budou stejně muset jít sami a podle toho jak začnou, tak se jim tak nalinkuje. Nikdy se nic nenaučí, když vezmou RS, nahodí cizí šablonu a budou vydávat za své. Ale to už je o lidech samotných a jejich svědomí.

Nahoru Odpovědět  +5 11.1.2015 1:10
Kdyby nám dodali k životu zdrojový kód, vše by bylo jednodušší...
Avatar
Bogdan
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Pavel Mareš
Bogdan:11.1.2015 1:38

Většinou takhle se reaguje na lidi co sem dají web na wordpressu + free šablona a vydávají web za svojí práci atd..

Ale když sem např. někdo přidá web taky na WP + Koupenou šablonou (normální které jsou v rozmezí $40+) a zeptá se co na ní říkáte, co říkáte na texty, přehlednost, atd.. Jelikož takové šablony se dají většinou pokročilé upravovat. Tak v tom nevidím problém.

 
Nahoru Odpovědět  +2 11.1.2015 1:38
Avatar
Pavel Mareš
Redaktor
Avatar
Odpovídá na tomasmanhal
Pavel Mareš:11.1.2015 10:31

Očividně jsi to, co jsem napsal nepochopil. Já říkám to samé, ale pořád vidím argumenty, od některých starších uživatelů, které jsou typu "ha wordpress ... nemá cenu hodnotit!". A jelikož se mi tedy nedostalo odpovědí od lidí od kterých jsem to chtěl, budu muset burcovat osobně.

Například v tomto hodnocení (http://www.itnetwork.cz/…4b18f70467ad) se podívej na komentář Honzi Bittnera: "Jedním slovem: wordpess. ..." Pravda, ještě to pokračuje ale naprosto mi nedává smysl proč to tam psát a pod tím se rozepsat o vzhledu - tudíž naprosto zbytečné. Jdeme dál.
Tvůj komentář u (http://www.itnetwork.cz/…4a3438903973) : "Co tam chceš hodnotit, když je to wordpress šablona?" Sám píšeš, že to že sem někdo dá wordpress šablonu nevadí ... což z tvého komentáře moc není vidět. Je toho víc, kdybych se podíval ještě více zpět v historii a začal řádně hledat, ale tohle myslím jako ukázka toho, co tím myslím stačí.

Nahoru Odpovědět  +1 11.1.2015 10:31
Grafik, Vývojář, Workoholik :)
Avatar
tomasmanhal
Člen
Avatar
Odpovídá na Pavel Mareš
tomasmanhal:11.1.2015 11:11

Co se týče toho mého komentáře, určitě jsi se podíval na ten web. Není tam žádná úprava oproti originálu, takže nevidím na svém komentáři nic irelevantního a nebudu ho stahovat zpátky. Navíc je to zase příklad webu určeného pouze k propagaci.

Nahoru Odpovědět 11.1.2015 11:11
Kdyby nám dodali k životu zdrojový kód, vše by bylo jednodušší...
Avatar
Matúš Petrofčík
Šéfredaktor
Avatar
Matúš Petrofčík:11.1.2015 11:26

Najprv pripomeniem: Nikto nikoho nenúti reagovať na akúkoľvek diskusiu.

Ak niekto pridá stránku do kritiky, nie je vašou povinnosťou pridávať akýkoľvek komentár, ale je to vaším právom vyjadriť svoj názor, pomôcť a podobne. Ak sa Vám však na akomkoľvek webe niečo nepáči a nestojí vám za to míňať svoj drahocenný čas na komentovanie, dajte im 1 "lama" hviezdičku a hotovo, viac sa k tomu nevracajte. Nikoho nezaujíma váš názor na redakčný systém, ktorý zadávateľ kritiky použil a vy ho zjavne nemáte radi, je to čisto na zadávateľovi. Web postavený na wordpresse, joomle, drupale a podobne je web ako každý iný. To je akoby ste zhadzovali web len preto, že používa Twitter Bootstrap, veď ten tiež nenakódil sám. Alebo že si programátor ušetril prácu a používa Nette Framework namiesto nejakého vlastného. Že používa LESS namiesto čistého CSS a vám to vadí (oj no dobre, to už idem do extrému). Všetko sú to nástroje ktoré nám uľahčujú prácu, tak to neberte ako zlú vec. Ak je v kritike web postevený na wordpresse, tak túto skutočnosť jednoducho ignorujte, a kritizujte zvyšné veci ako: design, použiteľnosť, prehľadnosť, rýchlosť načítania...

To že niekto použije neupravenú šablónu a výdava ju za vlastnú, poprípade je na kritike web ktorý obsahuje jeden obrázok s linkom neviem kde, alebo popisok zadania kritiky má jedno slovo "kritizujte"... tak to je už o inom! To by mohli moderátori napríklad zamykať ako nekonštruktívne so správou, nech na sebe zamaká a potom nech to hodí znovu. Ale kritizovať použitú technológou je fakt na hlavu.

Nahoru Odpovědět  +2 11.1.2015 11:26
obsah kocky = r^2 ... a preto vlak drnká
Avatar
Old Account
Člen
Avatar
Odpovídá na Pavel Mareš
Old Account:11.1.2015 11:26

Niekto si imho radsej software naprogramuje sam, a niekto zas pouzije uz dostupne riesenie. Ti, ktori si to radsej napisu sami by si vsak mali uvedomit, ze to je ich volba, a ostatni sa mozu tiez slobodne rozhodnut, v pouziti open source softwaru nevidim ziadny amaterizmus, prave naopak, vyspelost.

Nahoru Odpovědět  +2 11.1.2015 11:26
"If you keep your eye on the profit, you’re going to skimp on the product. But if you focus on making really gre...
Avatar
Petr Nymsa
Redaktor
Avatar
Petr Nymsa:11.1.2015 11:54

A uvědomuje si taky někdo, že web není jenom o kódu a vzhledu? No a že někdo použil hotový vzhled? Ale obsah je ten nejdůležitější prvek. Na co mít super vzhled a nejlepší kód, když obsah je na prd? Chápu, jsme tu na programátorské síti. Jenže většina lidí to dává kvůli kritice, protože očekává jak se to dobře čte, jaký je obsah apod. 90% návštěvníků opravdu kód a ani jestli je to jeho nebo není vzhld zajímat nebude

Nahoru Odpovědět  +2 11.1.2015 11:54
Pokrok nezastavíš, neusni a jdi s ním vpřed
Avatar
tomasmanhal
Člen
Avatar
Odpovídá na Petr Nymsa
tomasmanhal:11.1.2015 13:54

Pokud přispívající do kritik popíše co přesně chce zkritizovat, tak není žádný problém. Jenže 99% lidí to nepopíše a my, jakožto programátoři, neřešíme kvalitu článků, nýbrž vzhled, celkový dojem z designu, zdrojový kód. Hodnotit přínos obsahu samotného už náleží Copywriterům a pokud tu takový je, tak proč by ne. Jen stačí aby člověk, co nabídne webovky ke kritice, popsal přesně co chce vlastně kritizovat. Jinak se to defaultně bere jako hodncoení designu + kódu. Vyhne se tak offtopicu a dostane se mu i rady, kterou potřebuje.

Nahoru Odpovědět  +3 11.1.2015 13:54
Kdyby nám dodali k životu zdrojový kód, vše by bylo jednodušší...
Avatar
Samuel Illo
Redaktor
Avatar
Samuel Illo :11.1.2015 14:27

Neviem ako ostatní ale ja vidím odpovede na všetky otázky v článku http://www.itnetwork.cz/…kritiku-webu.
Môj názor je taký, že ak sem niekto pridá web na kritiku s odkazom a popisom typu: "Aký je?" (To som ešte napísal aj s diakritikou), tak v prípade použitia stiahnutej WP šablóny bez zmeny vzhľadu si ani nezaslúži adekvátne ohodnotenie. Ďalej je častým kameňom úrazu obsah. Web bez obsahu sa takmer hodnotiť nedá. Častokrát sa tam neukáže plný potenciál dizajnu a nedá sa na to povedať nič iné ako "Čo na tom mám hodnotiť?". Keď už niekto chce dať web na ohodnotenie, nech si na tom dá záležať.
Zhrnutie:

  • weby bežiace na cudzích WordPress šablónach musia mať kvalitný obsah, minimalizovanú formu reklamy a popis v ktorom je na tento fakt upozornenie,
  • weby s WP a vlastnou šablónou, dobrým obsahom sú v poriadku.
Nahoru Odpovědět  +3 11.1.2015 14:27
www.samuelillo.com | www.github.com/lamka02sk
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 10 zpráv z 10.