Lekce 7 - Pokročilá korekce objektivu v Lightroom
V předešlém článku, Korekce objektivu v Lightroom, jsme začali s těmi nejzákladnějšími korekcemi perspektivy, vysvětlili jsme si jak a proč nedokonalosti vznikají a co je s nimi možné dělat.
Proto se dnes vrhneme na pokročilejší úpravy a celé téma korekcí objektivu dokončíme. Není tedy na co čekat, pojďme začít tam, kde jsme minule skončili.
Profile
V druhá záložce na vás vykoukne možnost výběru objektivu, u kterého chcete provést korekci. Lightroom už ho pravděpodobně dopředu navolil. Jak ale mohl Lightroom vědět, jaký objektiv využíváme? Díky tomu, co umí nejlépe - díky čtení v datech, no a konkrétně to byla metadata, která nás prozradila. Již v minulém dílu jsme totiž zaškrtli možnost Enable Profile Corrections, která Lightroomu poskytla náhled do našich metadat. Pokud jsme tak neučinili, můžeme to udělat přímo v kartě Profile, protože kolonka z první karty Basic je identická k této.
V této záložce většinou není potřeba cokoliv měnit. Když by však Lightroom přece jen vybral špatný objektiv, přepněte si Setup na Custom (Před změnou bude pravděpodobně na Auto nebo Defalut) a následně najděte značku objektivu, model a jeho profil. Poslední a vlastně i jediné posuvníky, které v záložce najdeme, slouží ke
...konec náhledu článku...
Pokračuj dál
Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.
Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.
- Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
- Kvalitní znalosti v oblasti IT.
- Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.
Popis článku
Požadovaný článek má následující obsah:
V dnešní lekci si řekneme co je chromatic aberration, jak manuálně narovnat fotografii, jak z fotografie odstranit zkreslení objektivu a další.
Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.