BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 7 - Pokročilá korekce objektivu v Lightroom

V předešlém článku, Korekce objektivu v Lightroom, jsme začali s těmi nejzákladnějšími korekcemi perspektivy, vysvětlili jsme si jak a proč nedokonalosti vznikají a co je s nimi možné dělat.

Proto se dnes vrhneme na pokročilejší úpravy a celé téma korekcí objektivu dokončíme. Není tedy na co čekat, pojďme začít tam, kde jsme minule skončili.

Profile

V druhá záložce na vás vykoukne možnost výběru objektivu, u kterého chcete provést korekci. Lightroom už ho pravděpodobně dopředu navolil. Jak ale mohl Lightroom vědět, jaký objektiv využíváme? Díky tomu, co umí nejlépe - díky čtení v datech, no a konkrétně to byla metadata, která nás prozradila. Již v minulém dílu jsme totiž zaškrtli možnost Enable Profile Corrections, která Lightroomu poskytla náhled do našich metadat. Pokud jsme tak neučinili, můžeme to udělat přímo v kartě Profile, protože kolonka z první karty Basic je identická k této.

V této záložce většinou není potřeba cokoliv měnit. Když by však Lightroom přece jen vybral špatný objektiv, přepněte si Setup na Custom (Před změnou bude pravděpodobně na Auto nebo Defalut) a následně najděte značku objektivu, model a jeho profil. Poslední a vlastně i jediné posuvníky, které v záložce najdeme, slouží ke


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V dnešní lekci si řekneme co je chromatic aberration, jak manuálně narovnat fotografii, jak z fotografie odstranit zkreslení objektivu a další.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 180 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 153 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 20 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 68 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
153 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 449 Kč 382 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Jan Kaláb
Avatar
Jan Kaláb
Aktivity (3)