BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 14 - Radial Filter a Brush v Lightroom

V minulém díle, Graduated Filter v Lightroom, jsme se podívali na Gradient filter.

Vysvětlili jsme si jeho funkce a využití v Lightroom, a proto v dnešním díle můžeme úzce navázat dalším velice podobným filtrem. Bude to Radial Filter. No a na samotný konec článku se podíváme i na poslední nástroj Lightroomu, o kterém jsme si ještě nic neřekli - na Brush.

Radial filter

V dnešním článku úzce navážeme na naše minulé téma, a tedy na nástroj Gradient filtru. Z minulého článku už víme, že Gradient filtr umí být opravdu nápomocný při jakýchkoliv úpravách fotografie. Také už víme, že je s ním možné vytvořit téměř cokoliv nás napadne, a přesně proto se dnes podíváme na jeho nepříliš vzdáleného příbuzného – Radial filter. Radial filter je efektní nástroj pro vytvoření vinětace kolem objektů anebo pro upoutání pozornosti na předmět nebo konkrétní oblasti naší fotografie.

Nástroj Radial filtru najdeme, jako všechny ostatní nástroje, v Develop modu (D) přímo pod Histogramem. Filtr se skrývá pod symbolem oválu. Hned po kliknutí na ovál se nám do kurzoru dostane nástroj filtru, který je možné


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V lekci si ukážeme jak funguje Radial filter v Lightroom, jak funguje Brush v Lightroom, jak využívat nástroj štětce a k čemu nám vlastně slouží.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 180 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 153 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 20 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 68 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
153 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 449 Kč 382 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Jan Kaláb
Avatar
Jan Kaláb
Aktivity (3)