Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Každá klávesa vypíše stejný znak

Aktivity
Avatar
Tomáš Pekár:25.1.2020 16:49

Ahoj.
Mám problém. Dnes ráno, když jsem notebook zapnul, jsem zjistil, že po stisknutí většiny klávesy se vypíše "ž" (6. numerická klávesa). Pár výjimek vypíše jiný znak (ale vždy stejný, např f1 vypíše "ě") , než má. Touchpad nefunguje též. Klávesnice nebyla nijak polita vodou, ani jinou tekutinou.

Vyzkoušel jsem už restartovat několikrát počítač, projel jsem počítač softwarem "MalwareBytes", nepomohlo. Také jsem zkusil zapojit externě klávesnici, jestli to opravdu není nějakým virem, ale externě zapojená klávesnice normálně fungovala.

Nějaké rády, jak to vyřešit?

 
Odpovědět
25.1.2020 16:49
Avatar
Odpovídá na Tomáš Pekár
Michal Haňáček:25.1.2020 18:44

Ahoj,
to vypadá dost záhadně. Asi bych zkusil mrknout na driver, pak bych čistil a pak se zkusil podívat dovnitř jestli se třeba nějako "nepovolil" ten konektor, kterým je klávesnice připojena (i když by dost pravděpodobně asi nejela vůbec). Snad někdo bude mít lepší nápad ...

Nahoru Odpovědět
25.1.2020 18:44
Každé rozhodnutí a každý krok v životě nás někam posune. Bohužel jen některé nás posouvají dopředu.
Avatar
krepsy3
Tvůrce
Avatar
krepsy3:26.1.2020 16:04

Tohle je téměř jednoznačně hardwarový problém. Jestli bude fungovat externí klávesnice je to první, co bych zkusil - a to se děje - z toho usuzuji hardwarový problém.

(malá šance, že by to nebylo hardwarem, popsána zde:)
Notebookové vestavěné klávesnice většinou využívají klasický windowsí ovladač "Zařízení standardu PS/2". Pokud máš nějaký nadupaný noťas, který má nějakou barevně blikající duhovou klávesnici, je možné, že má nějaký svůj ovladač, popř. ovládací aplikaci (typu corsair icue). Pak bych zkusil úplnou reinstalaci (odinstalovat, nainstalovat znovu načisto) těchto softwarů.

Jinak ti klávesnice prostě odešla, nejspíš je to nějaký kraťas na lince mezi kláveskou a základovkou. Než si koupíš novou, můžeš ji ještě zkusit vyndat a řádně vyčistit, jestli by to nepomohlo. Ale záleží od notebooku, např. u Dell Inspironů je klávesnice pevnou součástí palmrestu, k jeho odmontování je třeba rozebrat celý komp, a ani to čištění se tak nedá dělat nějak rozumně. Bohužel je to taky pěkně drahé. Ale to se bohužel stává.

Asi tak no, vím, že jsem tě nepotěšil :( Hodně zdaru! :)

Nahoru Odpovědět
26.1.2020 16:04
Programátor je stroj k převodu kávy na kód.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.