Využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
python week
Avatar
Jan Kopejtko
Člen
Avatar
Jan Kopejtko:27. července 11:43

Jelikož jsem v tomhle newbie, tak bych si chtěl nechat poradit od místních expertů.

Zavádím internet od O2 do nového bytu. O2 nabízí nějaký Smartbox, což je prostě overkill, a pak nějaký základní modem, který je na "splátky", což je značně podezřelé. Základní modem od O2 stojí 4 000.

Můžete mi někdo poradit, který modem by mi vyšel levně a fungoval by v tom smyslu, že by jeho instalace nemusela být pro mě nějak extra náročná? Wi-fi by to mělo mít taky, jestli to není běžné. Cena do 3 000.

Co například tento: "Modem ":https://www.czc.cz/…2400/produkt?…

 
Odpovědět
27. července 11:43
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Jan Kerhart
Člen
Avatar
Jan Kerhart:28. července 3:06

To, na co jsi poslal odkaz, není modem, ale router – ten ti sám o sobě s xDSL přípojkou fungovat nebude.

Nemám zkušenost, ale ten Smartbox mi nepřijde jako overkill, ale jako blbost, jak vytáhnout z neznalých lidí peníze. Overkill domácí síť vypadá úplně jinak :D Každopádně modem na splátky (nebo za měsíční poplatek) v žádném případě – pokud od O2, tak jen ten úplně nejobyčejnější a za rozumný jednorázový poplatek (nebo nejlépe zdarma ke službě).

Pokud taková možnost není, dle jejich webu to vypadá, že opravdu běžně není, tak si tady vyber, který se ti bude líbit. Pokud nemáš nějaké extra požadavky na zabudovaný router, tak klidně ten nejlevnější, i ten poslouží myslím dobře. Já, kdybych se nechtěl síti nijak dál věnovat a mít jen jednu all-in-one krabičku, která bude mít slušné funkce a dobrou WiFi, šel bych asi do tohoto. Pokud by jsi z jakéhokoliv důvodu chtěl používat nějaký jiný router, tak klidně můžeš modem používat jen jako modem a připojit si k němu zvlášť jakýkoliv klasický router – třeba ten z tvého odkazu, potom bude úplně jedno, který vybereš.

V každém případě bude nutné v modemu nastavit údaje od O2.

Editováno 28. července 3:08
 
Nahoru Odpovědět
28. července 3:06
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.