Přidej si svou IT školu do profilu a najdi spolužáky zde na síti :)
Avatar
Ondrca
Redaktor
Avatar
Ondrca:22.1.2015 22:14

Ahoj, našel jen na internetu zajímavé téma a to je hacking automatu. Všude píšou, že se zadá kód a máte to zdarma. A já se ptám, je to reál nebo fake?
A nevíte jestli se dá něco podobného udělat s automatem café+co? :-D
Pro ty co neradi googlí:
How to hack vending machine

Odpovědět 22.1.2015 22:14
Zase jsem o něco chytřejší
Avatar
Lu Kiss
Člen
Avatar
Lu Kiss:23.1.2015 7:25

Z automatem café+co zkušenosti nemám, ale na zš se nám podařilo zjistit kód pro vrácení poslední zadané mince. Později firma automat odvezla zpět, protože zjistila že cca 50% tržby chybí. Dostali jsme nový automat od jiné firmy, kde už univerzlní kódy nebyly. Nic nebránilo tomu zavolat na ten servis a vydávat se za technika :D. Pozďeji i tento automat zrušili. Další automat jsem už na zš nezažil, ale s novoj technikou už vím jak hacknout většinu automatů. :D
(upozornění: Tato odpověď nenabádá k přestupkové činnosti, pouze informuje jaké byly dříve možnosti)

 
Nahoru Odpovědět  +3 23.1.2015 7:25
Avatar
Martin Gabriel:23.1.2015 9:20

Mám zkušenost s vývojem pro dva typy automatů (vending Sagoma) a co z principu fungování a měření vím, tak předvolby free kávy se nastavují na mainboardu kávovaru. Mincovník se pak nastavuje zvlášť. Takže se k nim člověk bez otevření kávovaru nedostane. Ono je to tak i logicky správně, aby byla oddělena uživatelská část (tlačítka pro volbu produktu) a technická část (nastavení cen, operace s mincovníkem, atd).

Každopádně nevím jak u jiných výrobců - možné to je. Jen mi přijde trochu hloupé, že by někdo nechal takové možnosti uživateli. :D

Nahoru Odpovědět  +1 23.1.2015 9:20
"Be the change you want to see in the world" - Michael Scofield
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.