RUBY? Pohodový přivýdělek a zkušenosti pro nadšence, který nám pomůže sepsat několik článků o Ruby. Ozvi se nám na redakce (zavináč) itnetwork (tečka) cz.

font-style - Český CSS 3 manuál

HTML a CSS Manuál Text a písmo font-style - Český CSS 3 manuál

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Pomocí CSS 3 vlastnosti font-style nastavujeme styl písma v HTML elementu. Vlastnost se používá zejména pro nastavení kurzívy. Vlastnost se dědí.

Hodnoty

 • normal - Normální písmo.
 • italic - Kurzíva.
 • oblique - Šikmé písmo. Tato vlastnost někdy vypadá stejně jako kurzíva, ale mnoho písem používá pro kurzívu trochu jiné tvary. Oblique použije ten samý tvar jako má normální písmo, jen ho vykreslí našikmo.
 • inherit - Zdědíme vlastnost font-style od rodičovského elementu.

Ukázka

<!DOCTYPE html>
<html>
    <head>
        <style>
        p
        {
            font-style: italic;
        }
        </style>
    </head>
    <body>
        <p>Text v tomto odstavci je psán kurzívou.</p>
    </body>
</html>

Výsledek:

Ukázka ostylování fontu přes CSS

Více ke stylování písma je uvedeno u vlastnosti font.


 

 

Manuál pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Miniatura
Všechny články v sekci
Text a písmo - CSS vlastnosti
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!