Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
discount 30 + hiring

clear - Český CSS 3 manuál

Pomocí CSS 3 vlastnosti clear nastavujeme v které části elementu není povolen plovoucí obsah. Mluvíme o tom, že plovoucí obsah zastavíme. Více o plovoucím obsahu viz vlastnost float.

Hodnoty

 • left - Na levé straně elementu není povolen plovoucí obsah.
 • right - Na pravé straně elementu není povolen plovoucí obsah.
 • both - Na obou stranách elementu není povolen plovoucí obsah.
 • none (výchozí) - Plovoucí obsah je povolen na obou stranách elementu, tedy zleva i zprava.
 • inherit - Vlastnost clear bude zděděna od rodičovského elementu.

Ukázka

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Umístěme plovoucí obrázek na levou část a nechme ho obtékat textem. Poté se ale rozmyslíme, že další odstavec již nechceme mít obtékaný. Proto zde nastavíme clear na both, čímž se obtékání zastaví a již dále nepokračuje. K zastavení obtékání se často používá značka <br>:

<!DOCTYPE html>
<html>
    <head>
        <style>
            .vlevo
            {
                float: left;
            }
        </style>
    </head>
    <body>
        <img src="ptak.png" alt="Pták" class="vlevo" /><p>Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.</p>
        <br clear="both" /><p>Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.</p>
    </body>
</html>

Výsledek:

Ukázka zastavení obtékání v CSS

 

Všechny články v sekci
Pozicování a velikost - CSS vlastnosti
Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 13 let. Má rád Nirvanu, sushi a svobodu podnikání.
Unicorn university David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!