IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

border - Český CSS 3 manuál

Pomocí CSS 3 vlastnosti border nastavujeme rámeček okolo HTML elementu. Podobně jako tomu bylo u pozadí, i border je shrnující vlastnost, ve které nastavujeme 3 vlastnosti rámečku: šířku, styl a barvu.

Syntaxe CSS 3 vlastnosti border je následující:

border: sířka styl barva;

Pro každou složku rámečku existuje zvlášť CSS vlastnost, která ji nastavuje. Informace a příklady jednotlivých složek najdete vždy v příslušném článku. Jsou to:

Jako hodnotu můžeme uvést i inherit, tím zdědíme vlastnost border od rodičovského elementu.

Border nastaví všechny 4 hrany rámečku na stejný styl. Pokud chceme mít každou hranu jinou, můžeme použít tyto vlastnosti:

Ukázka ostylování rámečku elementu

<!DOCTYPE html>
<html>
  <head>
    <style>
    #kontejner
    {
      border: 3px dotted blue;
      width: 300px;
      height: 100px;
    }
  </style>
  </head>
  <body>
    <div id="kontejner">

    </div>
  </body>
</html>

Výsledek:

Ukázka ostylovaného rámečku přes CSS - Rámeček - CSS vlastnosti

Více příkladů najdete u samostatných vlastností, viz. výše. Kromě těchto základních třech vlastností je možné nastavovat např. zakulacené rohy vlastností border-radius.


 

Všechny články v sekci
Rámeček - CSS vlastnosti
Článek pro vás napsal David Hartinger
Avatar
David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 15 let. Má rád Nirvanu, nemovitosti a svobodu podnikání.
Unicorn university David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity