Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swiftu. Zároveň využij výhodnou slevovou akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
discount 30 + hiring

border - Český CSS 3 manuál

Pomocí CSS 3 vlastnosti border nastavujeme rámeček okolo HTML elementu. Podobně jako tomu bylo u pozadí, i border je shrnující vlastnost, ve které nastavujeme 3 vlastnosti rámečku: šířku, styl a barvu.

Syntaxe CSS 3 vlastnosti border je následující:

border: sířka styl barva;
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Pro každou složku rámečku existuje zvlášť CSS vlastnost, která ji nastavuje. Informace a příklady jednotlivých složek najdete vždy v příslušném článku. Jsou to:

Jako hodnotu můžeme uvést i inherit, tím zdědíme vlastnost border od rodičovského elementu.

Border nastaví všechny 4 hrany rámečku na stejný styl. Pokud chceme mít každou hranu jinou, můžeme použít tyto vlastnosti:

Ukázka ostylování rámečku elementu

<!DOCTYPE html>
<html>
    <head>
        <style>
        #kontejner
        {
            border: 3px dotted blue;
            width: 300px;
            height: 100px;
        }
    </style>
    </head>
    <body>
        <div id="kontejner">

        </div>
    </body>
</html>

Výsledek:

Ukázka ostylovaného rámečku přes CSS

Více příkladů najdete u samostatných vlastností, viz. výše. Kromě těchto základních třech vlastností je možné nastavovat např. zakulacené rohy vlastností border-radius.


 

Všechny články v sekci
Rámeček - CSS vlastnosti
Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 13 let. Má rád Nirvanu, sushi a svobodu podnikání.
Unicorn university David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!