Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swiftu. Zároveň využij výhodnou slevovou akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
swift week + discount 30

Diskuze: HTML knížka pro začatečníky

Aktivity
Avatar
Lukáš S
Člen
Avatar
Lukáš S:18.10.2019 16:59

Ahoj máte někdo zkušenosti s touto knížkou Tvorba www stránek v HTML a CSS Marek Laurenčík ?
[https://www.knihydobrovsky.cz/…ss-182073523]
Je vhodná pro začátečníky popřípadě znáte nějakou jinou pro začatečníky ?

 
Odpovědět
18.10.2019 16:59
Avatar
Jurajs
Člen
Avatar
Odpovídá na Lukáš S
Jurajs:18.10.2019 17:33

Ahoj, pokud ti jde o tvorbu webových stránek, tak určitě bych zamířil zde na itnetwork.cz :)
Tahle kniha má určitě ještě staré postupy, jasné někde se to naučit musíš, ale dnes tvorba webů je úplně někde jinde...
Já chápu, že se chceš naučit dělat weby, ale dnes si s HTML a CSS nevystačíš ;)
Běž s dobou, nauč se HTML5 a CSS3 a hned jdi na CSS preprocesory(Less, SASS a třeba Stylus (první dva jsou nejvíc rozšířené)) zde jsou o tom tutoriály...
A hlavně javascript, nejlépe s Jquery ;) Pokud budeš dělat jen weby tak stačí základy .......Tak hodně štěstí..... :) A ještě poznámka: Absolvoval jsem kurz někdy v roce 2013, tam jsem dostal knížku o HTML a CSS zdarma, od té doby ji mám ve skříni, ani jsem se jí nedotkl...Vše tahám z internetu, tak ještě jednou....Hodně štěstí ;)

Editováno 18.10.2019 17:35
 
Nahoru Odpovědět
18.10.2019 17:33
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:18.10.2019 19:53

Na neco malo se da pouzit i jakpsatweb.cz . Da se to pouzit hlavne na dohledani pro css. Ale klidne se ptej na forku, co ti neni jasne. Hlavne musis spravne zformulovat otazku a dat kod, ktery by se dal copy-paste zkopirovat a spustit. V pripade malickosti jen tu malo cast.
Pokud si nejsi jisty, testuj kazdou komponentu zvlast, bez vlivu ostatniho kodu.
A tez je dobre pouzivat html, css validatory, najdes googlem i online verze.

 
Nahoru Odpovědět
18.10.2019 19:53
Avatar
Jaroslav Smrž
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Lukáš S
Jaroslav Smrž:19.10.2019 7:37

Tak knížka by ti měla dát nějaký přehled, jak to při vývoji webů funguje. Koukal jsem, že je tam zmíněn JavaScript, PHP i MySQL, takže asi pro vytvoření si nějakého obrazu, co a jak by to mohlo stačit. Nicméně si myslím, že další navazující knihy už neseženeš a také již tato kniha může používat zastaralé techniky. Je sice vydaná 2019, ale kdo ví, v jakém roce ji autor začal psát...

Asi lepší variantou bude, když si projdeš místní seriál Webové stránky krok za krokem . Seriál je sice už také starší, ale pořád plní funkci pochopení principů HTML a CSS. Když ti nebude něco jasné, stačí pod každou kapitolu napsat do diskuze, čemu nerozumíš a určitě ti někdo rychle poradí.

Až tomuto budeš rozumět, tak se můžeš pustit na Bootstrap framework, který ti pomůže tvořit dobře vypadající responsivní weby, které pak oživíš JavaScriptem a třeba PHP. Na vše tu jsou podrobné tutoriály, které tě toho naučí opravdu hodně.

Nahoru Odpovědět
19.10.2019 7:37
/* Life runs on code */
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.