Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C a C++. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
discount week 80 + hiring

Diskuze: nastavenie body height, stranka sa zobrazuje az od urcitej casti

Aktivity
Avatar
pcrewik
Člen
Avatar
pcrewik:29.12.2015 22:01

Pri hladani tutorialov o css som nasiel tutorial s takymto kodom
http://codepen.io/…3aa7a296d684

Problem je ten, že sa stránka zobrazuje až od určitej časti, a nejde ju viac scrollovat nahor, aj napriek tomu že tam je obsah. Zistil som, že problem sa da odstraniť po odstraneni nasledujucej casti z css

body, html {
  height: 100%;
}

Viete mi vysvetlit čo robi height pre element body? a aky ma vyznam ho nastavovať? Nerozumiem ani prečo v tomto pripade ho nastavili, a stranka sa zobrazuje bez hornej casti.

Vdaka

 
Odpovědět
29.12.2015 22:01
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Honza Bittner
Redaktor
Avatar
Odpovídá na pcrewik
Honza Bittner:29.12.2015 22:36

I když nastavíš barvu pozadí na body a ono to např. červené po celé obrazovce, neznamená to, že je body jako takové přes celou výšku.

Nastavovat html a body výšku na 100% se hodí v tom případě, kdy chceš nějakému přímému potomku body nastavit výšku stejnou, jako máš výšku obrazovky, resp. plochy, která se ti zobrazuje pro web.

Nahoru Odpovědět
29.12.2015 22:36
Student FIT ČVUT :-) Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://github.com/tenhobi/ama.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.