Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu. Zároveň využij akce až 30 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: position: fixed -> výška banneru a utíkání mimo.

Aktivity
Avatar
katrincsak
Člen
Avatar
katrincsak:3.3.2016 14:14

Zdravím,

mohl by mi zde někdo udělat jednoduchý příklad?

Potřebuji hodit reklamu na pravou stranu webu, tak aby to fyzicky rozšířilo web a tak, aby i telefon počítal se šířkou. Zároveň potřebuji, aby web i při nižším rozlišením na výšku počítal s tím, že se má web nejdříve posunout a pak teprve se má pohybovat fixnutá reklama. Další věc je ta, že mi to utíká do prava mimo stránku a tak není případně vidět.

Zkoušel jsem spoustu možností a nedaří se mi vychytat vše. Relativně jsem vyřešil utíkání mimo stránku, ale ten kdo má nižší rozlišení vidí jen část reklamy na výšku.

reklama má rozměry.
width: 160px;
height: 600ox;

kod je testovací a jak je vidět, udělal jsem simulující vrstvu, která mi vytváří rozměr i přes zmenšení stránky do strany. Ale za boha mi nejde udělat něco jako min-height...

<div style="position: relative; min-width: 160px; width: 160px; height: 5px; margin-left: 1024px; margin-top: -2px;">
<div id="sklikReklama_63174" style="position: fixed; right: 0px; top: 0px; margin-top: 177px; height: 100%;" ></div>
<script>
        var sklikData = { elm: "sklikReklama_63174", zoneId: "63174", w: 160, h: 600 };
</script>
<script src="//c.imedia.cz/js/script.js"></script>
</div>
 
Odpovědět
3.3.2016 14:14
Avatar
Tomáš123
Člen
Avatar
Odpovídá na katrincsak
Tomáš123:3.3.2016 18:49

Povedal by som, že ten banner začne miznúť až vtedy, keď na šírku nič iné nevidno (mizne zľava). Použi media queries, pomocou ktorých nastavíš fixnú pozíciu, iba pri takých rozlíšeniach, keď je zobrazovacia plocha dostatočne široká. Je dôležité, aby bola predvolená pozícia menej obťažujúca... Bez podpory media queries sa potom ide dostať k obsahu iba vypnutím CSS.

Fixná pozícia sa počíta vždy od dostupnej zobrazovacej plochy, viewportu. Žiadny nadradený div s relatívnou pozíciou správanie nemení.

Prejdi si túto ukážku (ideálne na si vývojárskymi nástrojmi prejdi skutočný kód): http://jecas.cz/sidebar

Nahoru Odpovědět
3.3.2016 18:49
Keby nebolo Internetu Exploreru, nebolo by dnešného internetu.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.