Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swiftu. Zároveň využij výhodnou slevovou akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
discount 30 + hiring

div - Český HTML 5 manuál

Tag <div> nemá žádný sémantický význam. Používá se k seskupování logicky souvisejících blokových elementů. Ty poté můžeme pomocí divu jednoduše ostylovat CSS styly. Podobný význam má v HTML tag <span>, který se používá k seskupování elementů řádkových.

Divy můžeme samozřejmě vkládat do sebe. Výchozí chování divu je, že se roztahuje na celou šířku. Vkládají se tedy pod sebe. Toto chování lze jednoduše změnit CSS vlastností float.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Před HTML 5 se <div> používal pro rozložení (layout) stránky. S příchodem HTML 5 vzniklo několik odvozených elementů, více v článku Layout (rozložení stránky) . Na mnoho dalších případů opět existují přímo určené tagy, proto bychom se měli před použitím <div> rozmyslet, jestli neexistuje jiný vhodný element.

Ukázka použití

Do divu seskupíme několik elementů a orámujeme je.

<div style="border-radius: 5px; border-color: #EEEEEE; background-color: #CCCCCC;">
        <h3>Můj div</h3>
        <p>Toto je odstavec v mém divu.</p>
</div>

Pozn.: Stylování by bylo vhodné umístit do externího CSS souboru. Inline styl je zde použit pouze pro zjednodušení.

Výsledek:

Ukázka použití HTML 5 elementu div

 

Všechny články v sekci
Ostatní tagy - Český HTML 5 manuál
Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 13 let. Má rád Nirvanu, sushi a svobodu podnikání.
Unicorn university David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!