Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swiftu. Zároveň využij výhodnou slevovou akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
discount 30 + hiring

p - Český HTML 5 manuál

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Tag <p> (jako Paragraph = odstavec) označuje odstavec textu. HTML dokument má určitou strukturu a i text v něm nemůže jen tak volně plavat, měl by být zabalen do odstavců. Prohlížeč mezi odstavce při základním stylu vykresluje volné místo (margin). Vyhneme se tedy nepřehlednému odřádkování a text se dále jednoduše styluje. Element nemá žádné další atributy.

Ukázka použití

<p>Mám vážné důvody domnívat se, že planeta, odkud přišel malý princ, je planetka B 612.</p>

<p>Jen jednou ji uviděl dalekohledem v roce 1909 nějaký turecký hvězdář. Podal tehdy o svém objevu obsáhlý výklad s ukázkami na mezinárodním astronomickém kongresu. Ale nikdo mu nevěřil, protože byl nezvykle oblečen. Dospělí jsou už takoví.</p>

<p>Naštěstí pro dobrou reputaci planetky B 612 přinutil jeden turecký diktátor svůj lid pod trestem smrti, aby se oblékal po evropsku. Hvězdář předvedl svůj výklad znovu v roce 1920 ve velmi elegantním fraku. A tentokrát mu všichni dali za pravdu.</p>

Výsledek:

Ukázka použití HTML 5 tagu p pro rozdělení textu do odstavců

 

Všechny články v sekci
Textové tagy - Český HTML 5 manuál
Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 13 let. Má rád Nirvanu, sushi a svobodu podnikání.
Unicorn university David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!