BF Summer sales
Pouze tento týden sleva až 80 % na HTML & CSS a JavaScript
80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Letní akci!

Kritika webu https://nala.one/

Jak se ti líbí web?
2 hlasů
Přejít na web:
https://nala.one/

Při vložení tohoto webu do kritiky web získal od našeho robota následující hodnocení:

Kladných hodnocení: 7; Varování a poznámky: 8; Kritické chyby: 5.
Stránka obsahuje mnoho zbytečných chyb. Většinu nalezených chyb je možné jednoduše opravit. Pokud si s něčím nevíte rady, použijte Český neoficiální validátor HTML stránek

Aktivity (1)
Avatar
SIMPLIKO s.r.o.:6.4.2019 14:17

Zdravím všechny,
prosím o zpětnou vazbu na tento nově spuštěný projekt. Z důvodu dlouhého vývoje už nevidím web / systém nezaujatým pohledem a proto bych byl rád za jakoukoliv zpětnou vazbu.

Předem díky. Michal Pešek

 
Odpovědět
6.4.2019 14:17
Avatar
Jaroslav Smrž
Redaktor
Avatar
Jaroslav Smrž:7.4.2019 16:31

Ahoj, celkový dojem z webu je velice dobrý a musím pochválit velice dobré odladění responzivity. I na mobilu tento web vypadá skvěle. Jestli dobře chápu, tak ti jde především o hodnocení, jak web zaujme a vypadá než o funkcionalitu, která patrně bude neméně výborná. V rychlosti jsem našel pouze 2 estetické chyby: 1. pravopis (už nevím, na které záložce to bylo, ale místo y máš i), 2. v sekci "vyzkoušet zdarma" je velice špatný kontrast světle modrého až bílého pozadí s bílým textem. Jinak musím pochválit i nápad a asi celkovou trpělivost s vývojem, který musel trvat opravdu dlouho.

Nahoru Odpovědět
7.4.2019 16:31
/* Life runs on code */
Avatar
Odpovídá na Jaroslav Smrž
SIMPLIKO s.r.o.:8.4.2019 7:11

Ahoj, děkuji za zpětnou vazbu. Responzivita ještě není 100%, ale to v tuto chvíli není podstatné, jelikož je možné, že se změní obsah webu. Primárně mi jde o to, zda web plní účel, ve smyslu toho, zda je jasné "o co jde". V dohledné době ještě přidáme na web vysvětlující video, ale myslím, že by to mělo být jasné i bez videa. Nejsem si ale jistý, zda tomu nyní tak je.
Pravopis, díky za upozornění. Korekturou zatím procházela pouze dokumentace, jelikož obsah webu není finální.
Sekce "vyzkoušet zdarma". Děkuji, toto jsem přehlédl. Na mobilu je bílé písmo opravdu nečitelné.

Vývoj trval opravdu dlouho, ale to je dáno spíše tím, že šlo o projekt pro interní využití. Až nyní jsme se rozhodli vydat veřejnou verzi, která si jistě ještě spoustu času vyžádá.

PS: Pro vyzkoušení systému lze provést registraci zdarma, na 14dní. Toto je také jedna z věcí, u které si nejsem jist, zda je správně odprezentována.

Ještě jednou díky za názor, Michal.

 
Nahoru Odpovědět
8.4.2019 7:11
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:8.4.2019 8:33

Celkovy dojem slabota.

  • Neprijemne barvy.
  • Spatne marginy, padingy.
  • Nejednotne pismo. (velka pismena, mala pismena, vysoke, nizke, tucne, netucne, drobne, obri, zarovnane vlevo, na stred, bile, zelene, modre, cerne, sede, zelenosede-v paticce), odsazeni zleva, radkovani (vyska radku). Takovy gulas.

Zkus si vytvorit pro web nejake jednotici prvky. Tlacitko bude jen takove nebo takove. Odkaz takovy. Obycejny text takovy. Nadpis takovy. Ty si to tam stridas v podstate s kazdym slovem.

  • FF na 600 px rirky vpravo dole takovy zeleny blok s ikonami FB a podobne, na pozadi pod ikonami je jakysi text. Takze ani text, ani ikonky nejsou moc citelne.

V prvni rade bych si udelal kolem hlavni stranky jakysi ramecek. Pro nastaveni marginu, normalne viditelny, treba cernou. To pak zrusis.
Pak si nastav okno na 600 px a zkus na tom sladit marginy zleva.
O cem, ze to mluvim?
https://mlich.zam.slu.cz/…e-screen.png
Vlevo pred cerv. carou by nemelo nic byt. Totez vpravo. A volne misto by melo byt rovnomerne, stejne vpravo i vlevo. Na obrazku vidis, ze je to tak hala bala.
Podobne, by slo udelat linky pro radky. Take je pismo rohazene. Treba dole na obrazku v patitce.
Platforma - informace ma jinou mezeru nez
informace - novinky a podminky - copyright 2019

No, a uvodni stranka mne zcela odradila od nejakeho dalsiho klikani.

 
Nahoru Odpovědět
8.4.2019 8:33
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Odpovídá na Peter Mlich
Peter Mlich:8.4.2019 8:39

Jo, a neber si to tak. Ja mam dost prisny pohled na vec a potrebuji mit vsechno dokonale, 100% nejlepsi, jak dovedu. Coz se neda srovnat s podminkami zacatecnika, ktery toho tolik nedovede.

 
Nahoru Odpovědět
8.4.2019 8:39
Avatar
Odpovídá na Peter Mlich
SIMPLIKO s.r.o.:8.4.2019 10:18

Děkuji za reakci, na rozlišení viz screenshot je to opravdu velká bída. S marginy / paddingy naprosto souhlasím a děkuji za upozornění.
Barvy, to je subjektivní pohled, ale předám jako podnět kolegovi grafikovi. Písmo taktéž.

Ještě jednou díky. Michal

 
Nahoru Odpovědět
8.4.2019 10:18
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.