Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
hypnozc
Člen
Avatar
hypnozc:8.8.2014 13:19

Zdravíčko, programátoři. Jsem 19letý student SPŠ Jedovnice a rozhodl jsem se vyzkoušet, co je možné vytvořit s mými znalostmi. Nejvíce se zajímám o C#, ale nepohrdnu ani C, HTML, CSS, PHP, MySQL a JS. Zajímal by mě Váš názor na můj projekt: Space Life. Hra je tvořena v Unity 3D. Tento engine jsem zvolil právě proto, že je multiplatformní, tudíž jsem kód mohl psát v C# a vygenerovalo mi to soubor pro web. Programování mě baví, chci se učit novým věcem a rád bych se tím jednou živil. Programátor chci být již od 15let, ale dostal jsem se k tomu až nedávno :( právě díky škole, na kterou chodím. Jsem začátečník, tak doufám, že mě nebudete chtít ponížit tím, že můj projekt je pro děti ;) Dále hledám tým, se kterým bych mohl rozjet nějaký větší projekt.

Zde je můj web:
http://space-life.funsite.cz/ABOUT.html

Předem děkuji za Vaše názory!

Odpovědět
8.8.2014 13:19
Schopný programátor si štěrbinu vždy najde...
Avatar
Odpovídá na hypnozc
Matúš Petrofčík:8.8.2014 13:47

čo sa html týka:

  1. nemáš definovaný doctype (napr.: <!DOCTYPE html> pre html5)
  2. v hlavičke máš neuzavretý kód za prvým style.css, naviac zbytočne je tam vložené to style.css 2x, takže to bude nejaký preklep, oprav si to:
...
<title>Space Life</title>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css"
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css" media="screen">
...

3. pri CONTROLS máš neuzavreté tagy <li>, kdesi som čítal že sa uzatvárať nemusia, ale aj tak si ich uzavri pomocou </li> tam kde končia
4. takžtiež tie <li> (list item) sú súčasťou nejakého zoznamu, <ul> alebo <ol>, ale ty ich pri tých CONTROLS nemáš v žiadnom zozname, tak aj to si oprav
5. ak nevieš anglicky, tak buď po anglicky nepíš alebo použi nejaký prekladač, napr. google translator :) tvoj text zmysel dáva, ale ak to bude čítať nejaký anglicky hovoriaci človek, tak mu sa mu oči 3x prevrátia doprava a možno aj doľava. Text ti opravím a pošlem cez správy ;)

každopádne odporúčam prečítať tunajšie tutoriály, linky tu:
http://www.itnetwork.cz/…bove-stranky

ps: neber to ako veľmi veľkú kritiku, pozrel som len html a upozorňujem na chybky (a snáď sa nemýlim)

Nahoru Odpovědět
8.8.2014 13:47
obsah kocky = r^2 ... a preto vlak drnká
Avatar
Odpovídá na Matúš Petrofčík
Matúš Petrofčík:8.8.2014 13:52

Vlastne tam není až tak zlá angličtina, to len ja som čítal text na inom webe a nie na tom tvojom :D :D Moja chyba, ospravedlňujem sa za nepozornosť.

PS: len tá posledná veta by mala byť skôr: Thank you and have fun. + nejaké drobnosti :)

Nahoru Odpovědět
8.8.2014 13:52
obsah kocky = r^2 ... a preto vlak drnká
Avatar
Jan Bezdíček
Tvůrce
Avatar
Jan Bezdíček:8.8.2014 14:37

Me spis zarazi, ze ten "tvuj" prvni projekt v Unity, ktery tam prezentujes je vlastne jen upravene demo projektu, ktere v Unity uz bylo ...

 
Nahoru Odpovědět
8.8.2014 14:37
Avatar
Odpovídá na Jan Bezdíček
Vojtěch Pospíchal:8.8.2014 14:46

Není to upravené žádné demo (přinejmenším tedy ne oficiální) jen je použita grafika z něj. Což je podle pravidel UT v pořádku. Mají to v licenci, že všechny assety z tutoriálů či dem mohou být volně použity. OVŠEM! POUZE POKUD SE U NICH UVEDE LICENCE! Kterou jsem u hypnozc nikde nenašel.

 
Nahoru Odpovědět
8.8.2014 14:46
Avatar
Tonda Kozák
Člen
Avatar
Odpovídá na Matúš Petrofčík
Tonda Kozák:8.8.2014 15:10

ad 3) Uzavírat značku li je skutečně nepovinné, není to chyba. (To, že není v žádném seznamu (ul, ol, menu nebo dir) chyba je.)

ad 5) Tato rada (i když se vlastně vztahovala k jinému webu) je dost úsměvná. Dovolím si tvrdit, že kterýkoli žák druhého stupně základní školy dokáže přeložit svoji myšlenku lépe, než internetové překladače. Je teda fakt, že to platí hlavně obráceně (z aj do čj)

Pro hybnozc:
U obrázků máš sice správně uveden atribut alt, jenže když je prázdný, tak je zcela zbytečný.

Nemyslím si, že informace o JavaScriptu a Unity web playeru by byly nadpisem, proto je chyba je dávat do h1. (Mimochodem, jako dobrá vychytávka by bylo, kdybys zjišťovat, zda jsou u uživatele tyto technologie k dispozici a když ano, tak tyto informace nezobrazoval.)

(Hru jsem nezkoušel, protože nemám nainstalovaný ten přehrávač.)

 
Nahoru Odpovědět
8.8.2014 15:10
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.