Avatar
Michal Kuba
Redaktor
Avatar
Michal Kuba:28.3.2015 12:16

Čaute!
Už vlastně jednou jsem sem nahrával tento web, ale na jiné doméně a vlastně ve školní verzi. Jedná se o můj maturitní projekt, který již je pro školní účely hotov a je na adrese: mainos.cekuj.net . Web, se kterým chci do budoucna pokračovat, upravovat jej a vylepšovat je na adrese v názvu tohoto vlákna.

Nějaký feedback jsem již dostal na maturitní verzi, nebudu se zlobit ani nyní za tipy na vylepšení. Chci hlavně celý web co nejvíce rozkřičet do světa, zkouším přidávat odkazy s nějakým "popisem" na diskuze na internetu, zkusím i jiná fóra, ale nevím, zda je to správný způsob, jak rozšířit návštěvnost webu způsobem zdarma. Mám i facebookovou stránku (https://www.facebook.com/mainosInzeraty?…) ale zatím s malým počtem lidí, jsou to vlastně zatím jen moji kamarádi a známí a další ještě like nedali.

Máte nějaké osvědčené tipy, jak inzertní web zpropagovat, byť zatím nemá kvality jako ostatní konkurenční? Pro začátek mi stačí alespoň malá základna vracejících se návštěvníků, skrze které budu moci časem apelovat na další a ukázat i více vylepšený web.

Za každou radu budu rád, děkuji :))

 
Odpovědět 28.3.2015 12:16
Avatar
Inoue Yūki
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Michal Kuba
Inoue Yūki:28.3.2015 12:35

Jsem sice jen pouhý redaktor, jak už ale z názvu vyplývá, kritika webu se zaměřuje spíše na zhodnocení dané stránky, ne na její propagaci. Pokud chceš o svém projektu dát vědět širší veřejnosti, měl bys to napsat spíše do fóra, pokud se jedná o ITnetwork.

Jako první by to určitě chtělo dohnat design do použitelné verze. Jen málo lidí ti svěří své inzeráty, pokud bude stránka vypadat takto. Mimoto od poslední kritiky se toho moc nezměnilo.

Přečti si taky něco o SEO. Pomůže ti to ve vyhledávačích, které uživatelé na tyto věci používají asi nejčastěji.

Propagovat svůj web můžeš samozřejmě i zpětnými odkazy - ty se dají na internetu koupit, směnit, dohodnout, atd. Můžeš připravit různé akce, soutěže, reklamy - marketingových tahů na zviditelnění jména je spousta, kup si knížku nebo dvě, ruce ti neupadnou a dostaneš se trochu do oboru. :)

Editováno 28.3.2015 12:36
Nahoru Odpovědět 28.3.2015 12:35
Avatar
Michal Kuba
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Inoue Yūki
Michal Kuba:28.3.2015 12:42

Design je pro mě odjakživa úhlavní nepřítel :/ Nemáš nápad, jak trošku to kreativně vylepšit? Jakmile budu mít více času, chci předělat lehce strukturu a časem připravit i responzivní vzhled pro mobily, tablety i PC. Podle mě se ale už teď dá alespoň nějaký zlomek lidí oslovit, hlavně potřebuji vidět trošku aktivitu a zájem o projekt, to mi dodá velké množství energie na vylepšení.

 
Nahoru Odpovědět 28.3.2015 12:42
Avatar
Michal Kuba
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Inoue Yūki
Michal Kuba:28.3.2015 12:42

Design je pro mě odjakživa úhlavní nepřítel :/ Nemáš nápad, jak trošku to kreativně vylepšit? Jakmile budu mít více času, chci předělat lehce strukturu a časem připravit i responzivní vzhled pro mobily, tablety i PC. Podle mě se ale už teď dá alespoň nějaký zlomek lidí oslovit, hlavně potřebuji vidět trošku aktivitu a zájem o projekt, to mi dodá velké množství energie na vylepšení.

 
Nahoru Odpovědět 28.3.2015 12:42
Avatar
Michal Šmahel:28.3.2015 12:45

Ahoj, design je jednoduchý a poměrně přehledný. Obrázky a systém třídění inzerátů jsou super. Funkčnost webu je asi v pohodě (zakládat inzerát jsem nechtěl). Časem bys mohl zařídit pretty URL, sice to máš udělané dobře, ale pretty URL jsou lepší. Na mobilu mi dvě poslední položky vyskočili z modrého pozadí, takže nebyly moc vidět. Hláška o tom, že v dané kategorii nejsou žádné inzeráty se špatně čte, zkus změnit barvu písma nebo podkladu. Někde ti skáče "Copyright Michal Kuba" do obsahu a není ve spodu (ačkoliv je to patička, měla by být dole - není v kontaktu). Ještě bys mohl časem udělat vyhledávání pomocí ceny, kraje, textu, ... a udělat náhledy k inzerátů s obrázky a lepší přehledností. Obrázky by neškodilo dát i do náhledů (jeden menší). Celkově web působí dobře, věřím, že ho budeš pořád posouvat výš a stane se hodně používaným. Jen tak dál.

Nahoru Odpovědět  -1 28.3.2015 12:45
Nejdůležitější je motivace, ovšem musí být doprovázena činy.
Avatar
Bogdan
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Michal Kuba
Bogdan:28.3.2015 12:48

Pěkný a propracovaný design (psd + html + css +js) můžeš koupit.
Stojí kolem $15. :)

 
Nahoru Odpovědět 28.3.2015 12:48
Avatar
Michal Kuba
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Michal Šmahel
Michal Kuba:28.3.2015 12:52

Díky za zhodnocení :) Obrázky kategorií bych teoreticky mohl vložit i do jednotlivých podstránek, to je pravda.. Jinak vše budu postupně upravovat, například i ten mobil. Jsem si vědom toho, jakou paseku to dělá na telefonu nebo při menším rozlišení než u 15 palcového monitoru, musím s tím pohnout :)

Jinak na jednoduchosti a intuitivním ovládání jsem si zakládal již od začátku. S designem mi pomáhal kamarád, díky němu to zatím vypadá takto, předchozí vzhled byl strašný. Takže až budu odhodlán to zase posunout k lepšímu tak se na něj obrátím a společně to snad dotáhneme k dokonalosti. Teď ale sehnat první procenta návštěvníků.

 
Nahoru Odpovědět 28.3.2015 12:52
Avatar
Inoue Yūki
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Michal Kuba
Inoue Yūki:28.3.2015 12:54

Inspiruj se. Na googlu určitě nalezneš tuny "webdesign inspiration". Spousta webdesignérů říká (říká jich to spousta, určitě to ale není fakt vytesaný do kamene), že webdesign je jen směsice komponent, které se webdesignérovi líbily na jiných stránkách. Samozřejmě ti to ale musí ladit dohromady. Líbí se ti formulář na seznam.cz? Líbí se ti rozvržení github.com? Proč to nespojit? :)

Nejvíce času určitě věnuj návrhu. Dřív, než začneš vůbec kreslit ve Photoshopu (nebo v jiném programu), navrhni si stránku na papír. A ne jenom jednou. Říkej si, co uživatel asi tak nejvíce potřebuje na hlavní stránce? A co by chtěl vidět v administraci? Chtěl by vyplňovat zdlouhavý formulář, nebo by mu stačil jen e-mail? Takových návrhů musí být víc než jeden - jen velice zřídka se stává, že se ti design povede pěkný hned na první pokus.

Návrhy ukaž svým známým/rodině. Ptej se jich, jak by se chovali za určité situace, atp. Uživatelská přívětivost je určitě jedním ze stavebních pilířů webových stránek. Podívej se na Google. Ten má jen jedno textové pole. :)

Vytvoř si nějaký styl, nebo používej nějaký hotový (! ale moderní). Teď to vypadá jako z roku 1999. Existuje spousta předpřipravených stylů - dnes je třeba hodně moderní tzv. flat. Pro tento typ webových stránek by ses měl držet zásad jednoduchosti a profesionality. Lidé chtějí vědět, že jsou stránky, ze kterých kupují věci, bezpečné. To jim musíš zaručit.

Pokud jde o responzivitu, je dnes velmi důležitá. Určitě bys jí měl připravit co nejdříve. I na rozlišení, které nyní používám se mi stránka špatně zobrazuje, nemusím ani používat mobil.

Editováno 28.3.2015 12:56
Nahoru Odpovědět  +1 28.3.2015 12:54
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 8 zpráv z 8.