IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

SEO - Optimalizace webů pro vyhledávače - Online kurz

Tento online kurz tutoriálů popisuje krok za krokem, jak fungují internetové vyhledávače a jak pro ně optimalizovat web pro zvýšení návštěvnosti.

12 lekcí

6 vědomostních testů

Certifikát absolventa

Proč se zabývat SEO?

Obsahu na internetu je stále víc a konkurence je proto stále silnější. Je pořád obtížnější se mezi nesčetně dalšími stránkami prosadit a dosáhnout toho, o čem sní většina provozovatelů webů, ať už společností či soukromých osob, a to mít co největší návštěvnost. Zcela klíčové pro slušnou návštěvnost je jeho umístění ve výstupu z vyhledávače (např. Googlu nebo u nás Seznamu).

A právě tím, jak zvýšit úspěšnost svých stránek v nelítostném boji o první místa ve vyhledávačích, se zabývá SEO nebo Search Engine Optimization. Propracované SEO je prvním krokem k úspěšnému webu, obsah na němž se dostane k více návštěvníkům či zákazníkům, což se v případě e-shopů, odborných portfolií či jiných stránek s obchodním záměrem bude nejspíše přímo odrážet v tržbách. Pro porozumění základům SEO přitom není nic jednoduššího, než začít s lekcemi v tomto kurzu.

Co tě tento kurz naučí?

V úvodu se samozřejmě srozumitelným způsobem dozvíš, co je a co naopak není SEO. Stejně tak je v první lekci řešena návštěvnost a jaké její jednotlivé typy rozlišujeme. Dále jsou řešeny katalogy, vyhledávače a Google PageRank. Řeč je následovně zavedena na penalizační algoritmy, tedy na to, čeho se vyvarovat, abychom naopak svým webem nepřipomínali podvodné stránky a rating nám naopak neklesal. Jsou zde probírány algoritmy Googlu Panda, Penguin či Humming Bird.

V závěru kurzu se řeší, jak můžeme optimalizovat náš web právě s ohledem na SEO. Po skončení kurzu můžeš pokračovat třeba kurzy zaměřenými na responzivní webdesign, framework Bootstrap nebo tvorbu moderního webového portfolia.

Prověřeno absolventy

Lekce

Cena: 945 Kč

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím a cvičením označeným štítkem PRO a také možnost absolvovat testy.


 

Aktivity