Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swiftu. Zároveň využij výhodnou slevovou akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
discount 30 + hiring

Diskuze: Seo pro wordpress - je lepší vložit HTML kód nebo využít plugin?

V minulé lekci, SEO - Nástroje - Test pro mobily a Chrome DevTools, jsme si uvedli dva SEO nástroje a to Test použitelnosti v mobilech od Googlu a Chrome DevTools.

Aktivity
Avatar
Døminik
Člen
Avatar
Døminik:18.4.2021 22:03

Ahoj,
Z důvodu časové náročnosti a efektivity jsem se rozhodl využít pro tworbu webu wordpress.
Chtěl bych ještě nějak poladit seo. Viděl jsem články o seo tady na itnetwork. To samozřejmě spočívá v úpravě kódu. Pro wordpress jsou ale dostupné také pluginy na SEO. Nejpoužívanější je Yoast, má přes 5 milionů instalací.
Chtěl bych se tedy zeptat, jestli byste uměli porovnat zda bude výhodnější do wordpresu vložit html kód, a tam napsat například ty meta name, nadpisy atd nebo využít ten plugin.
Případně nebude to mýt úplně stejný výsledek?

Děkuji za odpověď

 
Odpovědět
18.4.2021 22:03
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na Døminik
Tomáš Maňhal:20.4.2021 12:23

Použij Yoast. Usnadní ti hodně práce, nemusíš se hrabat ve zdrojáku. Jen si dej pozor, abys měl správně nastavené permalinky ve Wordpressu po instalaci a pak se podívej, jak Yoast proacuje s metadaty. Velmi často titulky a popisky skládá z tzv. proměnných, které si lze nastavít v pluginu. Já preferuju smazání proměnných a pak si psát titulky a popisky ručně vždy pod příspěvkem. A poslední rada nad zlato, nehoň se slepě za zelenými semafory v Yoastu. Je to zbytečně velkej effort, kterej často nedává smysl. Prostě hlídej základní pravidla pro optimalizaci.

 
Nahoru Odpovědět
20.4.2021 12:23
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.