Avatar
Neaktivní uživatel:4.4.2015 15:45

Výměna zpětných odkazů je pěkný zabiják na SEO :)

// Hlavně pak několik odkazů v patičce mezi více spřátelenými weby

Editováno 4.4.2015 15:46
Odpovědět  ±0 4.4.2015 15:45
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
tomasmanhal
Člen
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
tomasmanhal:4.4.2015 16:21

To není tak úplně pravda :-) Pokud jde o kvalitní odkazy, tak můžou i hodně pomoci ;-) Jak myslíš, že se zvyšuje PR, SR a JR? Pomocí linkbuildingu samo sebou :-)

Nahoru Odpovědět 4.4.2015 16:21
Kdyby nám dodali k životu zdrojový kód, vše by bylo jednodušší...
Avatar
Odpovídá na tomasmanhal
Neaktivní uživatel:4.4.2015 19:49

Samozřejmě že kvalitní odkazy a odkazy obecně pomohou. Já se bavím o výměně odkazů, to znamená že si dva weby vyvěší na svou stránku odkaz na tu druhou.
Google na to má algoritmus a jsou za to penalizace.

Editováno 4.4.2015 19:51
Nahoru Odpovědět 4.4.2015 19:49
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
tomasmanhal
Člen
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
tomasmanhal:4.4.2015 20:05

Pokud si odkazy vymění dva související weby o stejné kvalitě, tak jim to vůbec nic udělat nemůže. Pokud vím, tak Google penalizuje pouze nesmyslné odkazy z tzv. "badrank" serverů, které provozují ty lištičky a podobně.

Je úplně normální, že si někdo vytvoří microsite a odkazuje na svou hlavní stránku. Nebo v rámci přerozdělení ranku mezi svými stránkami prolinkováním.

Vůbec nejlepší je prolinkovat takhle hlavní stranu s třemi microsite. Nabíráš důvěryhodnost. Samozřejmě při zachování pravidel vyhledávačů, jako je stejné téma, linky dávající nějaký smysl, odkazování návštěvníků na podobné informace, které jsou přínosem. Samozřejmě taky hraje roli počet odkazů na stránce a vyhledávači je jedno jestli budou v patičce, hlavičce nebo sidebaru.

Suma sumárum, neházet všechny výměny odkazů do stejného pytle. Odkazovat mezi tématicky podobnými weby s kvalitním obsahem nikomu neublíží, ba naopak, tvoří se silná základna pro růst PR, SR.

Je to docela obsáhlé téma linkbuildingu. Člověk si nákupem špatných odkazů může "posrat" web na hodně dlouho, často už navždy. A je dost těžké pak vyhledávače přesvědčit o tom, že už máte penalizaci neoprávněně. Takže používejte hlavu.

Nahoru Odpovědět 4.4.2015 20:05
Kdyby nám dodali k životu zdrojový kód, vše by bylo jednodušší...
Avatar
Odpovídá na tomasmanhal
Matúš Petrofčík:4.4.2015 20:19

Robil som v škole prednášku o SEO aby moji spolužiaci chápali o čo v skutočnosti ide, a čerpal som veľa informácií ako z tunajšieho tutoriálu od Dávida, tak z officialnych support stránok googlu ohľadom pageranku. Jiri ma pravdu. Neviem ako sa to presne volá ale laicky ide o to, že zlomok hodnoty pageranku stránky sa cyklicky "prelieva" z jednej stánky na druhú... také to zacyklenie s ktorým vraj mali problémy staršie algoritmy pre určovanie pageranku. Rovnako sú nejaké postihy ak na stránku odkazujú iné weby, ale zo stránky neodkazuje žiaden link na iné stránky (berie, ale nedáva). Myslím že to bolo popísané v tunajších tutoriáloch ale sry, nechce sa mi to hľadať :D

edit: tie linky som myslel hlavne 2 stránky ktoré nemajú odkazy na iné stránky okrem seba samých

celkovo sa má dodržiavať to čo sa píše v google webmaster tools a hotovo... googlu to stačí

Editováno 4.4.2015 20:23
Nahoru Odpovědět  +1 4.4.2015 20:19
obsah kocky = r^2 ... a preto vlak drnká
Avatar
tomasmanhal
Člen
Avatar
Odpovídá na Matúš Petrofčík
tomasmanhal:4.4.2015 20:37

Ale tak tím jsi stále nevyvrátil mé tvrzení :-) A v praxi mé tvrzení funguje, protože nikdo neprokázal, že google penalizuje systém, který popisuji ;-)

Pokud vím, tak v GWT se zmiňují podvodné techniky odkazování, jako je nákup odkazů, odkazování na tématicky nesouvisející weby a podobné techniky, které znehodnocují originální obsah (např. plagiátorství).

Proto také radím používat hlavu a tvořit originální obsah, který je už v podstatě svojí originalitou také odkazem a cílová skupina podobného tématu si ho najdou, sdílejí, diskutují.

Nahoru Odpovědět 4.4.2015 20:37
Kdyby nám dodali k životu zdrojový kód, vše by bylo jednodušší...
Avatar
coells
Redaktor
Avatar
Odpovídá na tomasmanhal
coells:4.4.2015 20:57

Linkbuilding je spam, řeší se mimo jiné přes topic specific page-rank a penalizuje se. Spočítej si PR na ukázkových grafech a uvidíš, jaký to má vliv na přesuny energie v grafu. Program máš napsaný za minutu a dostaneš jasný důkaz penalizace.

 
Nahoru Odpovědět  +1 4.4.2015 20:57
Avatar
Odpovídá na tomasmanhal
Matúš Petrofčík:4.4.2015 21:03

Ou nie nie, ja som tvoje tvrdenie ani vyvracať nechcel, skôr som sa chcel zastať toho čo napísal Funebrak a prispieť k téme mojími vedomosťami. Myslím že obaja myslíte na trochu iný prípad "výmeny" linkov.

Ono je to "SEO" také, že nikdy skutočne neviete na čom ste. Hlavné je aby bola návštevnosť a aby bol náš web vo vyhľadávaní skôr ako konkurenčný :P

Btw ten názov SEO je vážne divný. Search engine optimalization. Nemali by sme skôr stránky optimalizovať pre lepší zážitok návštevníkov než pre vyhľadávače? Len tak teoreticky, verím že ak sa k webu pripojí google analytics (google ťa sleduje), a máš veľkú návštevnosť pretože máš kvalitný web (obsah, formu...), tak ťa google umiestni vyššie než aby sa investovalo do dolovania vyššej pozície vo vyhľadávači :D darmo že je reklama ak nie je čo ponúknuť.

Nahoru Odpovědět  +2 4.4.2015 21:03
obsah kocky = r^2 ... a preto vlak drnká
Avatar
tomasmanhal
Člen
Avatar
Odpovídá na coells
tomasmanhal:4.4.2015 21:04

Jenže to mluvíš o masivním linkbuildingu (MFA, katalogy, linkfarmy). Tam s tím souhlasím.

Nahoru Odpovědět 4.4.2015 21:04
Kdyby nám dodali k životu zdrojový kód, vše by bylo jednodušší...
Avatar
coells
Redaktor
Avatar
Odpovídá na tomasmanhal
coells:4.4.2015 21:54

A spočítal sis to? Vždyť to zkus v malém měřítku. Bez sledování přesunu energie do amortizovaných komponent postavených na podobných technikách se to nedá pochopit. Techniky použité googlem jsou tajné ze zjevného důvodu, ale dá se snadno dokázat, na co se soustředí, pokud chápeš, jak PR funguje.

 
Nahoru Odpovědět 4.4.2015 21:54
Avatar
Odpovídá na coells
Neaktivní uživatel:5.4.2015 16:51

To je snad poprvé, co rozumím většině z toho, co jsi napsal. Asi se posouvám na vyšší úroveň :D

// Dobře, je to hlavně tím, že to je téma, kde se orientuji více. Ale nekaž mi radost.

Nahoru Odpovědět 5.4.2015 16:51
Neaktivní uživatelský účet
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 11 zpráv z 11.