80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Letní akci!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP

Lekce 11 - Android programování - ConstraintLayout - Druhy omezení 2

V minulé lekci, Android programování - ConstraintLayout - Druhy omezení, jsme si ukázali druhy omezení ConstraintLayout včetně praktických ukázek použití.

V dnešní lekci budeme pokračovat s omezeními ConstraintLayout.

Omezení na bariéru (Barrier)

Podobně jako vodítko je bariéra neviditelná čára, na kterou můžeme komponenty omezit. Bariéra nemá, na rozdíl od vodítka, pevně definovanou pozici. Pozice bariéry se pohybuje na základě pozice a velikosti komponent v ní obsažených. To se hodí v případě, že chceme omezit komponentu na celou skupinu jiných komponent, nikoli na jednu konkrétní komponentu.

Následující dva obrázky zobrazují komponentu C, která je omezena na pravou stranu bariéry. Bariéra má parametr barrierDirection nastaven na end, což znamená, že bude umístěna vpravo od těch komponent, které jsou v této bariéře "zaregistrované". Ukažme si to na obrázcích. Bariéra se pohybuje v závislosti na tom, zda je od levého okraje vzdálenější pravá strana komponenty A, takto:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V Java tutoriálu pro Android si ukážeme další druhy omezení ConstraintLayout včetně praktických ukázek použití.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 120 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 102 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 32 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 45 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
102 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 300 Kč 255 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal lupa.lupa
Avatar
Aktivity (2)