Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Java. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:

KunOFF

Aplikace je určená pro zařízení se systémem Android.

Pokud vás doma trápí kuna (krásný, ale otravný tvor), jistě bychom si měli o čem povídat a určitě bychom se shodli na tom, že je to i velice inteligentní, téměř nepolapitelný tvor. Mým cílem nikdy nebylo kunu chytit, spokojím se s tím, že se mi ji podaří udržet v bezpečné vzdálenosti od našeho obydlí a našich aut. Před nějakým časem se kuna stala častým návštěvníkem půdy našeho domku. Bylo pro mě velkým oříškem zjistit, kudy se na půdu dostává. Důkazem o její přítomnosti byla hromádka kuních bobků na několika místech půdy. Naštěstí jsem se nezařadil do skupiny šťastlivců, kterým kuna doma vyvedla mladé, nebo způsobila nějaké větší materiální škody, jako například vytrhaná izolace nebo sádrokarton prolitý kuními exkrementy.

Pátral jsem po nějakém zaručeném receptu na to, jak kunu přesvědčit, aby se návštěv u nás zdržela. Existují různé plašičky, které vydávají různé zvuky, které kunám vadí. Údajně prý je kuna schopná si na takový zvuk zvyknout. Dále jsem narazil na různé spreje, které, po aplikaci na správné místo, kunu vystrnadí svým zápachem, který člověk necítí. OK, to zabralo, ale tento sprej jsem použil k ochraně auta proti návštěvě kuny. Vzhledem k velikosti naší půdy a vzhledem k tomu, že se postřik musí občas obnovit (zjištěno po zkušenostech při aplikaci postřiku v autě), přišlo mi ekonomicky dost šílené to takto řešit i na půdě.

Proto mě napadlo vzít starší nepoužívaný mobilní telefon se systémem Android a napsat si vlastní aplikaci, která ve volitelných intervalech přehraje nějaký zvuk, který kuně vyruší klid. A protože si kuna na zvuky dokáže zvyknout, má aplikace v zásobě celý playlist, ze kterého vybírá a tedy, doufám, minimalizuji to, že by si kuna na plašení zvykla. V aplikaci bude možnost přehrávat zvuky z defaultního playlistu, nebo z playlistu vytvořeného uživatelem z vlastních zvukových nebo hudebních souborů uložených v telefonu.

GitHub - https://github.com/…ak/KunOffApp

Soutěž

Projekt byl vytvořen do programátorské soutěže ITnetwork summer 2019.

Vyjádření poroty

Porotce Bodů Hodnocení

David Jančík
2 Oceňuji nápad a provedení mě pobavilo, ale nedokáži si v realitě představit, že to bude fungovat. Aplikace mi při prvním spuštění na kliknutí na Start spadla, pak již fungovala. Čekal jsem, že aplikace bude vysílat nějakou speciální frekvenci, ale vydává otravné zvuky, které by mě tedy vyloženě iritovaly. Aplikace by mohla mít nějakou vzdálenou správu, aby bylo jasné, že je telefon stále aktivní, co když kuna překouše nabíječku?

Michal Čápka
3 Nápad, na kterém je aplikace založená, se mi líbí. Nepochybuji o tom, že aplikace může sloužit dobře k tomu, k čemu je zamýšlená, ale myslím, že může mít rušivý efekt nejen na kunu, ale i na majitele telefonu, když tam hraje nahlas zvuk řítícího se vlaku nebo co to tam všechno je. Doufám, že tvůj problém s kunou to vyřeší. Aplikace je určená pro úzkou skupinu lidí.

David Čápka
4 Plusové body za logo aplikace :) Čekal jsem nějaký sofistikovaný podprahový odpuzovač, málem jsem u těch zvuků sám vyletěl z kůže. Snad ti to tu kunu vyplaší. Aplikace dělá to co má a přijde mi i hezky zpracovaná. Chválím možnost nastavení.

Galerie

Program byl vytvořen v roce 2019.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 36x (20.5 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce Java

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště Java - Android
Program pro vás napsal Pavel
Avatar
Uživatelské hodnocení:
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor se věnuje programování v Javě, hlavně pro Android. Mezi jeho další zájmy patří Arduino, Minecraft.
Aktivity