Využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací.
discount week 80

Kalkulačka a převod číselných soustav

Kalkulačka číselných soustav je jednoduchá a chytrá aplikace pro výpočty a převod čísel mezi číselnými soustavami, jež byla vytvořena pro platformu Android do letní soutěže Summer 2017. Aplikace umí počítat s libovolně dlouhými, desetinnými, nebo zápornými čísly, a převádět je mezi soustavami. Umí také zobrazit výpočet. Mezi 35 soustavami podporuje i binární, decimální nebo hexadecimální. Podporované jazyky jsou angličtina, ruština, čeština a slovenština.

O projektu

Jedná se vlastně o můj druhý projekt pro Android zařízení a první vytvářený v Android Studiu. Autorem jsem já sám. Celý vývoj by se neobešel bez internetu - zejména musím zmínit Stack Overflow - díky kterému jsem projekt vůbec dokončil. Dále velmi nápomocný člověk, poskytující mi úžasnou zpětnou vazbu ohledně celého vývoje a aplikace samotné, je Petr Šťastný.

Stažení projektu

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Celý projekt můžete nalézt v příloze článku. Přiložený soubor obsahuje aplikaci samotnou + použité kódy i s obrázky a texty z data 1. října 2017

Stažení aplikace

Protože by byla škoda ukončit vývoj této aplikace s termínem ukončení soutěže, rozhodl jsem se o jejím uveřejnění na Google Play. Po vyhlášení výsledků soutěže (8.-14. řijna) bude tedy vždy nejnovější verze aplikace i s novými funkcemi ke stažení zde.

Inovace

Aplikaci se snažím časem vylepšovat, budu tedy velmi rád za váš názor, připomínky a nápady. Stejně tak za překlad do dalších jazyků. Napsat mi můžete do komentáře níže :)

Hodnocení porotců

Aplikace byla vytvořena do soutěže ITnetwork summer 2017

Programátorská soutěž ITnetwork summer 2017
  • David Čápka (7 bodů) - Kalkulačka obstojně převádí mezi číselnými soustavami od základu 2 až do základu 36. GUIčko docela slušné, máš tam i nějaké nastavení. Tohle je asi jediný projekt ze soutěže, kde nedokáži přesně říci co bych na tom zlepšil, ale zároveň mám pocit, že tam prostor pro zlepšení ještě je. Možná, že je to pro aplikaci příliš úzká funkcionalita a mohla by z toho být nějaká komplexnější utilitka.
  • Lucie Hartingerová (8 bodů) - Uživatelské rozhraní je intuitivní. Šikovná aplikace, využitelná spíš pro programátory. Vhodná pro telefony. Chválím hezký styl zobrazení, vizuálně tomu není co vytknout.
  • Tomáš Bitter (8 bodů) - Pěkná a přehledná aplikace. Převodník se hodí vždy. Počítání v různých číselných soustavách je zajímavé, i když to asi není zrovna každodenní záležitost.

Galerie

Program byl vytvořen v roce 2017.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 76x (1.44 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce Java

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště Java - Android
Program pro vás napsal Andree Pyro
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Autor se věnuje programování a torbě jednoduchých her a aplikací v Javě a GML.
Aktivity

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!